logo


Aktualności - Regionalne

Unia Rędziny i LKS Łąka zmierzą się w sobotę w barażu o IV ligę

5 sie 2009 o 01:00

<span style="font-size: 12px;"><strong><img height="133" align="right" width="200" src="http://www.astar.czest.pl/galeria/albums/uploads/09-09-olimpia-unia/IMG_2390.jpg" alt="" />Zgodnie z zapowiedziami, Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej zadecydował o rozegraniu barażu o zwolnione przez rezerwy GKS-u Jastrzębie miejsce w IV lidze.</strong><br /><br />Spotkanie odbędzie się na neutralnym terenie - boisku Grunwaldu Ruda Śląska - w sobotę o godzinie 11:00. Do rywalizacji o ostatnie wolne miejsce w szeregach IV-ligowc&oacute;w staną Unia Rędziny i LKS Łąka, a więc zespoły, kt&oacute;re w poprzednim sezonie zajęły 15. miejsca (spadkowe) odpowiednio w I i II grupie śląskiej IV ligi.<br /></span>Rozgrywki Klasy Okręgowej rozpoczną się nieco później !

5 sie 2009 o 01:00

<img width="200" height="133" align="right" src="http://www.astar.czest.pl/galeria/albums/uploads/11-03-redziny-myszkow/DSC04109.jpg" alt="" />Po tym jak w &quot;świat&quot; poszła informacja, że będzie baraż o wolne miejsce w IV lidze z udziałem drużyny Unii Rędziny było raczej pewne, że rozgrywki częstochowskiej Klasy Okręgowej nie rozpoczną się 8 sierpnia.<br />Tak też się stało - zapadła decyzja o zmianie terminu rozpoczęcia rundy jesiennej sezonu 2009/2010 - ot po prostu musi być znany wynik tego barażu bo właśnie od niego zależy czy w &quot;okręg&oacute;wce&quot; grać będzie 16 czy też 17 zespoł&oacute;w. Nowy termin startu Klasy &quot;O&quot; to środa 12 sierpnia.<br />Unii Rędziny życzymy powodzenia w barażu !<br />Będzie baraż o IV ligę ?

3 sie 2009 o 01:00

<span style="font-size: 12px;"><strong>Śląskie IV ligi rozpoczną swoje zmagania zgodnie z planem, ale nie wiadomo, w jakim składzie. O miejsce zwolnione przez rezerwy GKS-u Jastrzębie miałyby powalczyć Unia Rędziny i LKS Łąka.</strong><br /><br />Choć inauguracja nowych rozgrywek w śląskiej IV lidze zaplanowana została na najbliższą sobotę, to nie jest znany ostateczny skład zespoł&oacute;w, kt&oacute;re wezmą w niej udział. - Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej na wtorkowym zebraniu prezydium zarządu przedstawi propozycję, by o zwolnione miejsce rozegrany został baraż - m&oacute;wi przewodniczący wspomnianego gremium, Teodor Wawoczny.</span>Nerwowa końcówka ale ta wygrana z Elaną cieszy !

1 sie 2009 o 01:00

<img height="150" align="right" width="100" src="http://www.astar.czest.pl/galeria/albums/uploads/25-07-09-rakow-zawisza/IMG_6834.jpg" alt="Bartosz Gliński - pechowy egzekutor &quot;11&quot; z Elaną Toruń" />Rak&oacute;w Częstochowa wygrał dzisiaj w meczu drugiej kolejki II ligi z Elaną Toruń 1:0. <br />Jedyny gol w tym meczu został strzelony przez Adriana Jeremicza w 21 minucie po składnej akcji częstochowskiej drużyny. Końc&oacute;wka meczu była bardzo nerwowa, a wcale tak nie musiało być. Na początku drugiej połowy wprowadzony do gry Tomasz Stefański został sfaulowany w polu karnym, a pechowym egzekutorem &quot;11&quot; okazał się Bartosz Gliński.&nbsp; Wynik meczu jednak do końca się już nie zmienił.<br />To bardzo ważna wygrana pozwalająca uwierzyć, że z ekipą Rakowa w tych rozgrywkach może nie być tak źle.<br /><br /><a href="http://www.astar.czest.pl/rozgrywki,liga,5,94,ii-liga.html"><font size="1" style="color: rgb(255, 0, 0);"><span style="font-weight: bold; font-family: Verdana;">- zobacz wyniki II kolejki oraz aktualną tabelę II ligi (gr. zachodnia)<br /><br /></span></font></a>Sparingowa sobota, a za tydzień zagrają już o punkty !

31 lip 2009 o 01:00

<img height="133" align="right" width="200" src="http://www.astar.czest.pl/galeria/albums/uploads/02-08-olimpia-alwernia/IMG_7664.jpg" alt="" />W sobotę 1 sierpnia rozegranych zostanie sporo mecz&oacute;w sparingowych. Te mecze kontrolne to jeśli nie ostatnie sprawdziany to z pewnością przedostanie dlatego, że za tydzień 8 sierpnia rozpoczynają się rozgrywki III, IV ligi oraz częstochowskiej Klasy Okręgowej. Zespoły zatem są już na etapie ostatnich szlif&oacute;w formy, a trenerzy powoli układają swoje wyjściowe &quot;jedenastki&quot;, kt&oacute;re w przyszły weekend zagrają już o ligowe punkty.<br /><br /><a href="http://www.astar.czest.pl/zapowiedzi.php"><font size="1" style="color: rgb(255, 0, 0);"><span style="font-weight: bold; font-family: Verdana;">- zobacz jakie&nbsp; mecze sparingowe zostaną rozegrane 1 sierpnia</span></font></a><br />Terminarze, terminarze, terminarze !

31 lip 2009 o 01:00

Redakcja serwisu astar.czest.pl jest już w posiadaniu wszystkich terminarzy rozgrywek w rundzie jesiennej sezonu 2009/2010 dotyczących rozgrywek piłkarskich w regionie częstochowskim. Do końca przyszłego tygodnia terminarze te powinny zostać wprowadzone do serwisu.<br /><br />Terminy rozpoczęcia rozgrywek przedstawiają się następująco :<br /><br />Ciekawostki z mijającego tygodnia !

31 lip 2009 o 01:00

To wydarzyło się w mijającym tygodniu czyli ... po raz kolejny zamieszczamy kilka link&oacute;w do r&oacute;żnych ciekawych artykuł&oacute;w dotyczących piłki nożnej w regionie częstochowskim.<br />Zapraszamy do lektury !<br /><br /><a href="http://www.sportslaski.pl/Laka-i-Redziny-zagraja-o-IV-lige,sport-slaski,10576,info.html">- Łąka i Rędziny zagrają o IV ligę ?</a><br /><br /><a href="http://www.sportslaski.pl/Victoria-nie-ma-wygorowanych-ambicji-w-tym-sezonie,sport-slaski,10483,info.html">- Victoria nie ma wyg&oacute;rowanych ambicji w tym sezonie</a><br /><br /><a href="http://www.sportslaski.pl/Wakat-w-III-lidze-Do-nowego-sezonu-przystapi-15-druzyn,sport-slaski,10563,info.html">- Wakat w III lidze. Do nowego sezonu przystąpi 15 drużyn</a><br /><br /><a href="http://www.sportslaski.pl/Prezes-Skry-chcialby-trzeciego-awansu-z-rzedu,sport-slaski,10477,info.html">- Prezes Skry chciałby trzeciego awansu z rzędu</a><br /><br /><a href="http://www.sportslaski.pl/Rakow-Czestochowa-bez-oficjalnej-strony-internetowej,sport-slaski,10543,info.html">- Rak&oacute;w Częstochowa bez oficjalnej strony internetowej?</a><br /><a href="http://www.sportslaski.pl/Wzmocnienia-w-Czestochowie,sport-slaski,10448,info.html"><br />- Wzmocnienia w Victorii Częstochowa</a>Z Zawiszą było bez punktów, ale może z Elaną będą trzy !

31 lip 2009 o 01:00

<img height="133" align="right" width="200" src="http://www.astar.czest.pl/galeria/albums/uploads/25-07-09-rakow-zawisza/IMG_6781.jpg" alt="" />No właśnie ! <br />W poprzednią sobotę na inaugurację rozgrywek&nbsp; II ligi Rak&oacute;w przegrał u siebie z Zawiszą Bydgoszcz 1 :2..<br />Czas zatem na rehabilitację i pierwsze trzy punkty przed częstochowskimi kibicami. Każdy inny wynik jak wygrana piłkarzy Rakowa to już <span style="font-weight: bold;">poważna klapa</span> i problem tzw. dołka u zawodnik&oacute;w. Problem jest taki, że następne dwa mecze Rak&oacute;w rozegra na wyjeździe i ...... może być nieciekawa sytuacja w tabeli.<br />Jednym słowem z Elaną trzeba wygrać&nbsp; !!! <br />Powodzenia !<a href="http://www.astar.czest.pl/rozgrywki,liga,5,94,ii-liga.html"><br />- zobacz aktualną tabelę oraz zestaw par II kolejki II ligi (gr. zachodnia)</a><br /><br />PP : Porażka Rakowa !

29 lip 2009 o 01:00

Niestety nie będą mile wspominać wycieczki do Rzeszowa piłkarze II-ligowego Rakowa. Mecz Pucharu Polski pomiędzy tamtejszą Resovią a Częstochowskim zespołem zakończył się porażką gości aż 3:1. Oznacza to jednocześnie, że w kolejnej rundzie PP zagra drużyna z Rzeszowa, kt&oacute;ra zmierzy się z Okocimski Brzesko.<br /><br />29.07.2009, g.17:00<br /><span style="font-weight: bold;">Resovia Rzesz&oacute;w - Rak&oacute;w Cz-wa 3:1 <span style="font-style: italic;">(3:0)</span></span><br /><span style="font-style: italic;">Gole : Kusiak, Walaszczyk (karny), Hajduk - Foszmańczyk </span>Raków jedzie na mecz Pucharu Polski do Rzeszowa

28 lip 2009 o 01:00

W środę 29 lipca rozegrana zostanie runda wstępna Pucharu Polski. Częstochowski Rak&oacute;w grać będzie w Rzeszowie z Resovią (początek meczu g.17:00).<br /> W przypadku wygranej w następnej rundzie będzie można obejrzeć pucharowy mecz w Częstochowie (12 sierpnia g.17:00). Przeciwnikiem Rakowa będzie zwycięzca meczu Okocimski Brzesko - Pelikan Łowicz.

Copyright © 2002-2014 astar.czest.pl