logo


Aktualności - Regionalne

"Okręgówka" - niespodzianką wynik w Kościelcu !

26 paź 2008 o 01:00

<img height="133" alt="Lider &quot;okręgówki&quot; Skra Częstochowa wygrała ze Zniczem Kłobuck 4:0" width="200" align="right" src="http://www.astar.czest.pl/galeria/albums/uploads/01-09-kuznica-klobuck/IMG_3875.jpg" />W 15 kolejce rozgrywek o mistrzostwo częstochowskiej Klasy Okręgowej nie zanotowano większych niespodzianek. Do tego, że lider tabeli Skra Częstochoowa wygra sw&oacute;j mecz już kibice śledzący rozgrywki w tej klasie powinni się przyzwyczaić. Tak też się stało&nbsp;i Skra wygrała po raz <strong>piętnasty</strong>. Do niespodzianki natomiast doszło w Kościelcu. To, że goście MLKS Woźniki wygrali ten mecz to&nbsp;może nie dziwić, jednak rozmiary tej wygranej są właśnie tą niespodzianką. Inny zaskakujący wynik zanotowano w Psarach/Babienicy. Rezerwy III-ligowego Orła okazały się lepsze od rezerw II-ligowego Rakowa Częstochowa.<br /><strong><font face="Verdana" color="#ff0000" size="1"><a href="http://www.astar.czest.pl/rozgrywki,liga,4,52,klasa-okregowa.html">- zobacz wyniki 15 kolejki oraz aktualną tabelę Klasy Okręgowej</a></font></strong><br />&nbsp;Dwie wygrane w Makroregionie Juniorów Młodszych !

26 paź 2008 o 01:00

<img height="133" width="200" align="right" alt="" src="http://www.astar.czest.pl/galeria/albums/userpics/10001/P9160595.jpg" /><strong>13 kolejka</strong> rozgrywek w Śląskiej Lidze Junior&oacute;w Młodszych o dziwo okazała się dla naszych dw&oacute;ch drużyn grających w tych rozgrywkach bardzo udana. O ile wygrana junior&oacute;w Rakowa (wicelider tabeli)&nbsp;nie powinna nikogo dziwić to mile zaskoczyli juniorzy częstochowskiej Victorii. Młodzi piłkarze z ul. Krakowskiej, podopieczni trenera Artura Minkiny w końcu się przełamali i zdobyli pierwsze ligowe punkty na wyjeździe.&nbsp;Jako beniaminek Śląskiej Ligi Junior&oacute;w Młodszych radzą sobie na razie całkiem przyzwoicie ale mieli kompleks jeśli chodzi o mecze wyjazdowe. W Sosnowcu ta zła passa została w końcu przerwana.<br /><a href="http://www.astar.czest.pl/rozgrywki,liga,4,55,slaska-liga-jun-ml.html"><strong><font face="Verdana" color="#ff0000" size="1">- zobacz wyniki 13 kolejki oraz aktualną tabelę Śl.L.Jun.Młodszych</font></strong><br /></a>&nbsp;Raków najlepszy wśród 13-latków !

26 paź 2008 o 01:00

<img height="133" width="200" align="right" alt="" src="/images/Image/inne fotosy/talenty2008.jpg" />W niedzielę 26 października na stadionie częstochowskiej Victorii rozegrany został <strong>X Og&oacute;lnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzieci do lat 13-stu im. W. Pędziacha &quot;Piłkarskie Talenty 2008&quot;</strong>.<br />W ośmiu uczestniczących w turnieju drużynach grało łącznie 110 młodych piłkarzy. W 18 rozegranych meczach strzelono 45 goli (średnia na 1 mecz 2,5). W meczu o I miejsce Rak&oacute;w Częstochowa wygrał z GKS-em Bełchat&oacute;w 3:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna Promotor Zabrze, kt&oacute;ra wygrała z Jurajskimi Wilkami Częstochowa 2:0.<br />Wszystkie drużyny otrzymały efektowne puchary od organizatora turnieju KOS Victoria Częstochowa. Dodatkową nagrodą dla zwycięskiej drużyny był komplet stroj&oacute;w piłkarskich.<br />IV liga - zapomnieli jak się u siebie wygrywa ?

25 paź 2008 o 01:00

<img height="133" width="200" align="right" alt="" src="http://www.astar.czest.pl/galeria/albums/uploads/11-08-victoria-zrodlo/P1000890.jpg" />Częstochowska Victoria najwyraźniej zapomniała jak się wygrywa na własnym boisku. Z G&oacute;rnikiem 09 Mysłowice to był trzeci kolejny remis u siebie (poprzednio z Zagłębiakiem D.G i G&oacute;rnikem Wesoła)&nbsp;i jest spory niedosyt bo w innych meczach tej grupy IV ligi wyniki tak się układały, że Victoria mogła znacznie odskoczyć swoim rywalom. A tak zrobił się ścisk w czoł&oacute;wce. Potknięcia Victorii nie wykorzystali Zieloni Żarki. Piłkarze z Żarek mieli szansę na objęcie prowadzenia w tabeli ale niestety ulegli na własnym boisku G&oacute;rnikowi MK Katowice. Miłą niespodziankę natomiast sprawili piłkarze KS Włodar, kt&oacute;rzy wygrali w Dąbrowie G&oacute;rniczej z Zagłębiakiem. Wygrała także Unia Rędziny, a to oznacza, że Unia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w IV lidze.<br /><strong><font face="Verdana" color="#808000" size="1"><font color="#ff0000"><a href="http://www.astar.czest.pl/rozgrywki,liga,4,51,iv-liga.html">- zobacz wyniki 16 kolejki oraz aktualną tabelę I gr. IV ligi śląskiej</a></font><br /></font></strong>Orzeł wygrał z Koszarawą i jest już czwarty w tabeli !

25 paź 2008 o 01:00

<img height="133" alt="Na trybunach kameralnego boiska w Psarach/Babienicy na meczach jest zawsze sporo kibiców." width="200" align="right" src="http://www.astar.czest.pl/galeria/albums/uploads/18-08-babienica-radzionkow/IMG_1603.jpg" />Kolejne brawa dla piłkarzy Orła Psary/Babienica. Z Koszarawą Żywiec zawsze się trudno grało i jest to bardzo niewygodny przeciwnik dla wszystkich zespoł&oacute;w. Orzeł jednak dał radę zdobywając kolejne trzy punkty. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Mirosława Smyły awansowali w III-ligowej tabeli na czwarte miejsce. Z perspektywy czasu szkoda tej porażki sprzed tygodnia w Leśnicy jak i straconych punkt&oacute;w na własnym boisku we wcześniejszych meczach z Pni&oacute;wkiem Pawłowice czy też Rajfelem Krasiej&oacute;w. Pamiętać jednak trzeba o tym, że Orzeł Psary/Babienica to beniaminek III ligi i spisuje się w niej jak na razie bardzo dobrze.<br /><a href="http://www.astar.czest.pl/rozgrywki,liga,4,50,iii-liga.html"><strong><font face="Verdana" color="#ff0000" size="1">- zobacz wyniki 12 kolejki oraz aktualną tabelę III ligi (gr. opolsko-śląska)</font></strong><br /></a>&nbsp;II liga - remis Rakowa w Królewskiej Woli !

25 paź 2008 o 01:00

<img height="133" alt="" width="200" align="right" src="http://www.astar.czest.pl/galeria/albums/uploads/28-10-rakow-rozwoj/IMG_8810.jpg" />To by si&oacute;dmy mecz pomiędzy Rakowem, a Gawinem Kr&oacute;lewska Wola. Poprzednie sześć mecz&oacute;w zostało rozegranych na przestrzeni trzech ostatnich sezon&oacute;w, kiedy to obydwie drużyny grały w III lidze.<br />Tym razem gra toczyła się o II-ligowe punkty i ... Rakowowi zabrakło w tym meczu szczęścia.<br /><strong>Gawin Kr.W. - Rak&oacute;w Cz-wa 1-1 (0-0)<br /></strong>0-1 - Zachara, 58 min<br />1-1 - Koziara, 71 min (k)<br />Skład Rakowa w tym meczu :<br />Pyskaty - Rogalski, Żebrowski, Pluta, Kowalczyk - T. Foszmańczyk, Lenartowski, Bukowiec (81' Bielecki), Gliński (87. Korytkowski) - Bański, Zachara (71' Witczyk).<br /><a href="http://www.astar.czest.pl/rozgrywki,liga,4,49,ii-liga.html"><strong><font face="Verdana" color="#0000ff" size="1">- zobacz wyniki 17 kolejki oraz aktualną tabelę II ligi</font></strong><br /></a>III liga - trudne zadanie Orła : wygrać z Koszarawą !

24 paź 2008 o 01:00

<img height="133" alt="" width="200" align="right" src="http://www.astar.czest.pl/galeria/albums/uploads/18-08-babienica-radzionkow/IMG_1608.jpg" />W 12 kolejce rozgrywek o mistrzostwo III ligi (grupa opolsko-śląska) przed trudnym zadaniem stoi &quot;nasza&quot; jedyna drużyna na tym szczeblu Orzeł Psary/Babienica. Podopieczni trenera Mirosława Smyły udowodnili już nie raz, że nie straszni są im teoretycznie mocniejsi rywale i powalczą z Koszarawą Żywiec o trzy punkty. A te trzy punkty przydałyby sie bardzo bo cały czas jest szansa aby&nbsp;Orzeł ukończył&nbsp;rundę jesienną &quot;na pudle&quot; czyli w pierwszej tr&oacute;jce III-ligowej tabeli. Liczymy na wygraną Orła tym bardziej, że Koszarawa na wyjazdach spisuje się słabo (aż 4 porażki przy 1 wygranej i 1 remisie).<br /><br /><a href="http://www.astar.czest.pl/rozgrywki,liga,4,50,iii-liga.html"><strong><font face="Verdana" color="#ff0000" size="1">- zobacz aktualną tabelę oraz zestaw par 12 kolejki III ligi</font></strong><br /></a>Gawin z Rakowem - tym razem o II-ligowe punkty !

24 paź 2008 o 01:00

<img height="133" width="200" align="right" alt="" src="http://www.astar.czest.pl/galeria/albums/uploads/20-05-rakow-gorzow/IMG_9088.jpg" />W ostatniej kolejce jesiennej rundy (w listopadzie mają być rozegrane jeszcze 2 kolejki a'konto wiosny) częstochowski Rak&oacute;w zagra o II-ligowe punkty w Kr&oacute;lewskiej Woli z raczej nieoczekiwanym liderem tabeli Gawinem. Historia mecz&oacute;w obydw&oacute;ch drużyn to sześć spotkań i wszystkie w III lidze. Ten bilans jest korzystny dla Rakowa, kt&oacute;ry 4 mecze wygrał, a w pozostałych dw&oacute;ch wygrywał Gawin. Bilans bramkowy to 16:9 dla Rakowa.<br />Jak będzie w si&oacute;dmym meczu - tym razem o II-ligowe punkty - przekonamy się już w sobotę 25 października. Nie mamy nic przeciwko temu aby &quot;7&quot; okazała się szczęśliwa dla Rakowa.<br /><br /><strong><font face="Verdana" color="#0000ff" size="1"><a href="http://www.astar.czest.pl/rozgrywki,liga,4,49,ii-liga.html">- zobacz aktualną tabelę oraz zestaw par 17 kolejki II ligi<br /></a></font></strong>IV liga - w "derbach" najlepsza jesienią Olimpia Truskolasy ?

23 paź 2008 o 01:00

<img height="133" width="200" align="right" alt="" src="http://www.astar.czest.pl/galeria/albums/uploads/02-08-olimpia-alwernia/IMG_7700.jpg" />W niedzielę w Truskolasach zostanie rozegrany ostatni 15 mecz &quot;derbowy&quot; (jeśli chodzi o rundę jesienną) pomiędzy &quot;naszymi&quot; zespołami grającymi w tym sezonie w rozgrywkach o mistrzostwo IV ligi. Nasza umowna tabela uwzględniająca tylko wyniki &quot;derb&oacute;w&quot; pokazuje, że w przypadku wygranej Olimpii to właśnie ten zesp&oacute;ł zostanie mistrzem jesieni jeśli chodzi o mecze derbowe. Oczywiście Olimpia jeszcze musi wygrać z MKS-em Myszk&oacute;w ale nie będzie to wcale takie łatwe patrząc na wyniki tych drużyn w ostatnich kolejkach. Tak czy inaczej zapowiada się ciekawy mecz.<br /><br /><strong><font face="Verdana" color="#ff0000" size="1"><a href="http://www.astar.czest.pl/rozgrywki,liga,4,53,iv-liga-derby.html">- zobacz tabelę mecz&oacute;w &quot;derbowych&quot; z udziałem 6 &quot;naszych&quot; drużyn<br /></a></font></strong>Spada średnia strzelonych goli w IV lidze !

23 paź 2008 o 01:00

<img height="133" width="200" align="right" alt="" src="http://www.astar.czest.pl/galeria/albums/uploads/28-10-victoria-wesola/IMG_8970.jpg" />W ostatnich kolejkach piłkarze IV ligi mają rozregulowane celowniki. Owszem zdarzają się mecze, gdzie kibice oglądają kilka goli ale średnia bramek na jeden mecz spadła poniżej 3.<br />Na razie w 120 rozegranych do tej pory meczach IV-ligowcy strzelili 342 gole (średnia na jeden mecz to 2,85).<br />Gospodarze wygrywali 51 razy, goście 36 razy, a w 33 meczach padły wyniki remisowe.<br /><br /><strong><font face="Verdana" color="#ff0000" size="1"><a href="http://www.astar.czest.pl/rozgrywki,strzelcy,4,51.html">- zobacz klasyfikację strzelc&oacute;w goli w IV lidze po 15 kolejkach<br /></a></font></strong>

Copyright © 2002-2014 astar.czest.pl