logo

Aktualności - Regionalne

Raków po remisie w Legnicy cały czas trzyma kontakt z czołówką Nice 1 Ligi !

24 godziny temu

Raków Częstochowa zremisował w meczu 18 kolejki Nice 1 Ligi z Miedzią Legnica 1:1. Był to szósty kolejny mecz bez porażki częstochowskiego zespołu. Gola dla częstochowian zdobył Tomas Petrasek. Spotkanie rozpoczęło się z opóźnieniem ze względu na awarię prądu.

Skra Częstochowa mistrzem jesieni w III lidze !

Bezbramkowy remis Skry w Bielsku-Białej przy jednoczesnej porażce drugiej w tabeli Stali Brzeg sprawiły, że "Skrzaki" przerwę zimową przeczekają na miejscu lidera III ligi!

Z żałobnej karty - Jan Cichoń nie żyje!

2 dni temu o 11:02

Bardzo smutna informacja dotarła do naszej redakcji. W wieku 62 lat zmarł długoletni pracownik KOS "Victoria" Częstochowa i Jego wierny sympatyk ś.p. Jan Cichoń. To nieodżałowana strata nie tylko Klubu z ul. Krakowskiej 80 ale całego środowiska piłkarskiego z naszego regionu.

"Okręgówka": hit w Kamyku na remis, niespodzianka w Kamieńskich Młynach

2 dni temu o 18:27

31 goli padło w sobotniej 17-tej kolejce o punkty w częstochowskiej "okręgówce". W najciekawszym meczu w Kamyku zwycięzcy nie było. Pogoń zremisowała z Zielonymi Żarki 1:1. Szansy na "mistrzostwo jesieni" nie wykorzystał Orzeł Kiedrzyn, który przegrał w Kamieńskich Młynach z tamtejsza Wartą. Za tydzień będą jeszcze odrabiane zaległości ale z 18 drużyn 14 ma już wolne do wiosny!

IV liga: tylko MKS Myszków z punktami i to w dodatku kosztem ... Sparty Lubliniec

2 dni temu o 18:16

Sobotnia 15-kolejka w IV lidze była udana tylko dla MKS-u Myszków. Myszkowianie w "derbowym" meczu pokonali pewnie Spartę Lubliniec 3:0. Niestety punktów po tej kolejce w tabeli nie dopisano ani Polonii Poraj, ani rezerwom Rakowa. Oba te zespoły przegrały swoje mecze. Za tydzień IV-ligowcy jeszcze zagrają - będą wtedy odrabiane zaległości z 7-mej kolejki rozgrywek.

"A"-klasowe zaległości odrobione: 9 goli we Wręczycy i 4 gole w Dąbrowie Zielonej

2 dni temu o 18:10

A-klasowe zaległości zostały odrobione. W gr.I częstochowskiej Klasy "A" Sokół Wręczyca Wielka wygrał z Naprzodem Ostrowy i zakończył I rundę rozgrywek na 5-tym miejscu. Piłkarze Naprzodu zimową przerwę spędzą na 9-tym miejscu. W gr.II Dąbrowianka Dąbrowa Zielona wygrywając z LKS-em Kamienica Polska opuściła strefę spadkową i przerwę spędzi na 11-tym miejscu. Piłkarze z Kamienicy Polskiej kończą jesień na 9-tym miejscu.

Nice 1 Liga: w niedzielę hit w Legnicy ale Raków jedzie tam po 3 punkty!

2 dni temu o 13:51

Raków rozpoczyna rundę rewanżową od meczu z wiceliderem tabeli Miedzią Legnica. Ba, podopieczni trenera Papszuna jadą tam po 3 punkty bo częstochowianie na wyjazdach są postrachem wszystkich zespołów. W Legnicy są zatem do zdobycia pierwsze wiosenne punkty tej jesieni.

Halowe turnieje w Częstochowie, Blachowni i w Pawonkowie - 18/19 listopada

17 lis 2017 o 13:01

W sobotę i w niedzielę (18/19 listopada) rozegranych zostanie kilka turniejów halowych w kategoriach młodzieżowych. Aż 20 drużyn z całej Polski rywalizować będzie w częstochowskiej Hali "Polonia". Niewiele mniej zespołów grać będzie na turniejach w Blachowni i w Pawonkowie.

3-ch kandydatów do "mistrza jesieni". Która drużyna zimę spędzi w fotelu lidera?

17 lis 2017 o 10:27

Sobotnimi meczami 17-tej kolejki zakończy się runda jesienna w częstochowskiej "okręgówce" (w następną sobotę rozegrane jeszcze będą 2 zaległe mecze). W zestawie par mamy hit w Kamyku, gdzie tamtejsza Pogoń (3 lokata w tabeli) podejmować będzie lidera Zielonych Żarki.

Weekendowe "A" i "B"-klasowe odrabianie zaległości.

16 lis 2017 o 14:33

W rozgrywkach częstochowskiej Klasy "A" i "B" do zakończenia jesiennego grania pozostało jeszcze odrobić zaległości. W gr.I Klasy "A" kibice będą jeszcze mogli obejrzeć mecz we Wręczycy Wielkiej, gdzie tamtejszy Sokół zagra z Naprzodem Ostrowy (sob. 11:00). W gr.II w Dąbrowie Zielonej Dąbrowianka podejmować będzie LKS Kamienicę Polską (sob. g.12:00). Potem w Klasie "A" już przerwa do marca 2018 roku.