Sparing : Raków wygrał w Opolu z Odrą

10160-Sparing_Rakow_wygral_w_Opolu_z_Odra

Piłkarze Rakowa pokonali w meczu sparingowym trzecioligową Odrę Opole 2:1. Obie bramki częstochowianie strzelili w drugiej połowie spotkania.

Piłkarze Rakowa pokonali w meczu sparingowym trzecioligową Odrę Opole 2:1. Obie bramki częstochowianie strzelili w drugiej połowie spotkania. Trener Rakowa Jerzy Brzęczek sprawdził w tym meczu dwudziestu dwóch zawodników, w tym trenujących ostatnio z drużyną: Patryka Murawskiego i Patryka Serafina.

Do przerwy z prowadzenia cieszyli się jednak gospodarze. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę do bramki skierował Marcin Kocur. Częstochowianie także mieli swoje okazje w tej części gry, ale niecelnie strzelali: Adrian Kural, Joshua Balogun oraz Patryk Serafin. Czerwono – niebiescy doprowadzili do wyrównania w 65. minucie meczu. Bramkę z rzutu karnego strzelił Adrian Świerk. Dziesięć minut później było 2:1 dla Rakowa, po strzale głową Tomasza Pełki.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Adrian Pluta. Obrońca, który powraca do gry po kontuzji kolana, spędził na boisku czterdzieści pięć minut. Kolejny mecz sparingowy nasi piłkarze rozegrają w poniedziałek. Ich rywalem będzie na wyjeździe Górnik Zabrze (godz. 10:30).

Opole, 12. lipca – godz. 11:00

ODRA OPOLE – RAKÓW 1:2 (1:0)

1:0 Kocur (45)

1:1 Świerk (65, z rzutu karnego)

1:2 Pełka (75, asysta Świerk)

RAKÓW: (I połowa) Wróbel – Stefanowicz, Ogłaza, Holik, Buczkowski – Reiman – Porochnicki, Brzęczek, Serafin, Balogun – Kural. (II połowa) Stępień – Płatkowski, Pluta, Werner, Krupa – Kmieć – Mońka, Świerk, Pełka, Pląskowski – Murawski.