W II lidze : RKS Raków – Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)

10379-W_II_lidze_RKS_Rakow_Zaglebie_Sosnowiec_1_1_0_1

Tym razem to Raków zdobywa gola w końcówce meczu. Piłkarze trenera Jerzego Brzęczka zremisowali w sobotnie popołudnie 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Bramkę wyrównującą dla częstochowskiej drużyny zdobył Wojciech Reiman.

Tym razem to Raków zdobywa gola w końcówce meczu. Piłkarze trenera Jerzego Brzęczka zremisowali w sobotnie popołudnie 1:1 z Zagłębiem Sosnowiec. Bramkę wyrównującą dla częstochowskiej drużyny zdobył Wojciech Reiman. Już w 6 minucie spotkania Raków był bliski objęcia prowadzenia w tym meczu. Po dośrodkowaniu z prawej strony na bramkę Zagłębia obrońca gości Sierczyński niemalże pokonał swojego bramkarza, który udanie interweniował i uchronił swoją drużynę przed stratą bramki. Chwilę później kolejną okazję mieli goście ale Tomasz Szatan uderzył w poprzeczkę bramki Przemysława Wróbla. Jedną z lepszy okazji do strzelenia bramki dla Rakowa miał w 25 minucie Artur Pląskowski ale niestety jego uderzenia głową było niecelne. Siedem minut przed końcem pierwszej połwy na bramkę Rakowa uderzał Dawid Rynda, piłka odbita od poprzeczki spadła pod nogi Jakuba Araka, która wpakował ją do siatki. Minutę przed końcem pierwszej połowy groźnie uderzał jeszcze Wrzesień ale udanie obronił Wróbel.

Początek drugiej połowy i znakomitą okazję miał Kmieć. Dostał on piłkę w polu karnym, uderzył ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Dziesięć minut później szansę na zdobycie drugiej bramki w tym meczu miał Arak ale jego strzał głową minął o centymetry bramkę Rakowa. W końcówce spotkania stało się coś na co czekali wszyscy kibice Rakowa na stadionie. Odwrotnie niż w Kluczborku to Raków zdobył bramkę w doliczonym czasie gry. Sprzed pola karnego uderzał Serafin, piłka odbita od Da Silvy uderzyła w słupek i trafiła pod nogi Reimana, który wpakował piłkę do siatki.

W następną sobotę piłkarzy Rakowa czeka daleki wyjazd na mecz z Kotwicą Kołobrzeg (godzina 18.00). Następny mecz na Limanowskiego obejrzymy 13 września o godzinie 16.00. Raków zmierzy się z Puszczą Niepołomice.