II liga futsalu : udany wyjazd do Gorzowa Śl.

10880-II_liga_futsalu_udany_wyjazd_do_Gorzowa_Sl

LMKS Piast Gorzów Śląski – WLKS Kmicic Złote Arkady AJD Częstochowa 3:4 (2:2)
W minioną niedzielę 8 grudnia drużyna WLKS Kmicic Złote Arkady AJD Częstochowa udała się do Gorzowa Śląskiego na pojedynek z Piastem w ramach 3. kolejki II ligi futsalu

LMKS Piast Gorzów Śląski – WLKS Kmicic Złote Arkady AJD Częstochowa 3:4 (2:2)W minioną niedzielę 8 grudnia drużyna WLKS Kmicic Złote Arkady AJD Częstochowa udała się do Gorzowa Śląskiego na pojedynek z Piastem w ramach 3. kolejki II ligi futsalu Po pierwszych dwóch rundach Częstochowianie mieli na koncie 4 punkty (zwycięstwo w Gliwicach i remis u siebie z Jaworznem), natomiast Piast w jedynym swoim meczu zremisował z Brzegiem (drugi mecz został przełożony). Nasz zespół przystąpił do spotkania osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodników, którzy pauzowali z powodów zdrowotnych. Pierwsi – już w trzeciej minucie do bramki trafili gospodarze. Po stracie gola Kmicic konsekwentnie budował przewagę w poczynaniach na boisku, czego przejawem były dwie zdobyte bramki i prowadzenie 1:2. Niestety szybko złapane faule doprowadziły do tego, iż jeszcze przed przerwą Piast wyrównał wykorzystując rzut karny przedłużony za szóste kolejne przewinienie (w futsalu każdy faul powyżej piątego w danej połowie jest premiowany rzutem karnym przedłużonym dla drużyny przeciwnej). Na przerwę zespoły schodziły więc remisując 2:2. Po zmianie stron nasi zawodnicy dalej posiadali inicjatywę. W 22 minucie udało się wyjść na prowadzenie, które niestety nie trwało długo, bo zaledwie jedną minutę po szczęśliwym strąceniu piłki przez kapitana gorzowskiego zespołu. Nasi zawodnicy często uderzali na bramkę rywali, natomiast dzięki świetnym interwencjom bramkarza gospodarze utrzymywali rezultat remisowy. Na parkiecie znów zrobiło się nerwowo, gdyż znów zanotowaliśmy 5 fauli i każde kolejne przewinienie doprowadziłoby do ponownego wykorzystywania rzutu karnego z 10m. Na szczęście trzy minuty przed końcowym gwizdkiem po składnej akcji po raz kolejny wyszliśmy na prowadzenie 3:4, którego nie oddaliśmy już do końca spotkania. Znów nasi futsalowcy mogli cieszyć się z wywalczenia 3 punktów w hali rywala i jednocześnie utrzymania pozycji lidera grupy śląsko-opolskie. Był to kolejny mecz zawodników Kmicica, który od początku do końca trzymał w napięciu i dostarczył kibicom nie lada emocji.

Wszystkich sympatyków zapraszamy na kolejny mecz, który odbędzie się w Częstochowie przy ul. Zbierskiego 6 (Akademickie Centrum Sportu) w niedzielę 14 grudnia o godz. 18:30. Rywalem naszego zespołu będzie drużyna Futsal Team Brzeg. Wstęp wolny.