Raków wygrywa w pierwszym sparingu

11050-Rakow_wygrywa_w_pierwszym_sparingu

Piłkarze Rakowa pokonali Odrę Opole 4:1, w pierwszym sparingu przed rundą wiosenną. Piłkarze Rakowa po dwóch tygodniach ciężkiego treningu w końcu mogli sprawdzić swoją formę na tle innej drużyny. Mimo, że to było spotkanie towarzyskie wynik i postawa drużyny napawa optymizmem.

Trener Radosław Mroczkowski zdecydował, że w meczu wystawi dwie jedenastki, które zagrają po 45 minut.

Pierwszego gola w sobotniej konfrontacji zdobyli nasi rywale. Po zamieszaniu w polu karnym Rakowa piłka trafiła do Norberta Pierzgi, który z prawej strony skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Mateusza Kosa.

Na odpowiedź Rakowa nie trzeba było długo czekać. Czerwono-niebiescy wykonywali rzut wolny. Głową futbolówkę uderzał Adam Waszkiewicz, a po drodze dotknął ją jeszcze Wojciech Okińczyc.

Nowy napastnik Rakowa wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie w 41 minucie. Okińczyc wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.

Po przerwie częstochowianie zdobyli jezcze dwie bramki, a ich autorem był wprowadzony po przerwie Paweł Marchewka.

Kolejny sparing Raków zagra w środę, w Katowicach z tamtejszym GKS-em.

Skład Rakowa:

I połowa: Kos – Grzesik, Pluta, Radler, Waszkiewicz, Pawlusiński, Reiman, Kowalczyk, Balogun, Brzęczek, Okińczyc

II połowa: Stępień – Ofmański, Cyfert, Da Silva, Krupa, Porochniki, Góra, Koukal, Nowak, Serafin, Pląskowski oraz Marchewka (zmiana za Porochnickiego)