Podtrzymać dobrą passę ale … łatwo nie będzie. Raków jedzie do Legionowa.

11511-Podtrzymac_dobra_passe_ale_latwo_nie_bedzie_Rakow_jedzie_do_Legionowa

U góry II-ligowej tabeli jest ciasno. W każdej kolejce trzeba grać o 3 punkty – łatwo nie jest bo taki cel mają wszystkie zespoły. W sobotę częstochowski Raków jedzie do Legionowa na mecz z tamtejszą Legionovią.

U góry II-ligowej tabeli jest ciasno. W każdej kolejce trzeba grać o 3 punkty – łatwo nie jest bo taki cel mają wszystkie zespoły. W sobotę częstochowski Raków jedzie do Legionowa na mecz z tamtejszą Legionovią. Legionowianie do tej pory legitymują się bilansem: 9 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek – co daje w sumie 34 punkty. Mimo miejsca w dolnej części tabeli Legionovia na chwilę obecną nie jest zagrożona relegacją z ligi, bowiem od strefy spadkowej dzieli ją 9 oczek. Mimo to, żeby być pewnym utrzymania biało-żółto-czerwoni muszą stale powiększać swój dorobek, dlatego w sobotnie popołudnie czeka nas bardzo emocjonujące spotkanie.

Legionovia ostatnio wygrała dwa mecze z rzędu: najpierw pokonała na własnym stadionie Błękitnych Stargard Szczeciński 2:1, a ostatnio na wyjeździe okazała się lepsza od Limanovii (1:0), a jedyną bramkę w meczu zdobył – w 34 minucie – Adam Czerkas.

W rundzie jesiennej częstochowianie na własnym boisku ulegli „Novii” 1:3. Gola dla czerwono-niebieskich zdobył Dariusz Pawlusiński, natomiast dla rywali trafiali: Sebastian Janusiński (dwa razy) i Miha Goropevsek. Sobotnia konfrontacja będzie więc bardzo dobrym momentem na zmazanie plamy po tamtej potyczce.

W przerwie między rundami zespół z Legionowa wzmocnili: Adam Czerkas, Marcin Figiel, Michał Grudniewski, Jovan Kastratović, Dejan Krlajnović, Robert Menzel, Sebastian Milewski, Marcin Przybylski, Hubert Gostomski i Marek Piątek.

Natomiast z zespołu odeszli: Paweł Broniszewski, Łukasz Kominiak, Sasa Kovjenić, Łukasz Zaniewski.