[FOTO i VIDEO] Barażowy rewanż o I ligę : RKS Raków – Pogoń Siedlce 2:2 (0:1)

11825-FOTO_i_VIDEO_Barazowy_rewanz_o_I_lige_RKS_Rakow_Pogon_Siedlce_2_2_0_1

Raków Częstochowa zremisował na własnym stadionie z Pogonią Siedlce 2:2 i nasi piłkarze w kolejnym sezonie zagrają w II lidze. Bramki dla czerwono-niebieskich zdobył Wojciech Reiman. Zdjęcia z meczu Raków Częstochowa – Pogoń Siedlce

Spotkanie rozpoczęło się od huraganowych ataków częstochowian. Swoje sytuacje mieli między innymi Wojciech Okińczyc i Joshua Balogun, który trafił w poprzeczkę.

W 14 minucie goście wyprowadzali kontratak. W polu karnym po interwencji Daniela Da Silvy upadł zawodnik Pogoni. Sędzia Jarosław Przybył wskazał na jedenastkę, ale po konsultacji z arbitrem bocznym anulował swoją decyzję.

W 39 minucie interweniował na granicy pola karnego Mateusz Kos i tym razem arbiter dopatrzył się przewinienia i ponownie wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Antonio Calderon, który technicznym strzałem pokonał Mateusza Kosa. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Po zmianie stron czerwono-niebiescy próbowali szybko doprowadzić do wyrównania. 6 minut po wznowieniu gry Wojciech Reiman wpadł w pole karne i trafił do siatki. Nasi zawodnicy chcieli pójść za ciosem, ale brakowało wykończenia akcji.

Z biegiem czasu do głosu doszli nasi rywale. Siedlczanie stworzyli sobie kilka sytuacji, a jedną zamienili na gola. W 84 minucie dośrodkowanie z prawej strony strzałem głową wykorzystał Donald Djousse – Mateusz Kos był bez szans.

Raków, aby myśleć o awansie musiał dwa razy umieścić futbolówkę w siatce bramki. W doliczonym czasie gry w polu karnym ręką zagrał jeden z zawodników Pogoni i arbiter podyktował karnego dla RKS-u. Wojciech Reiman pokonał Andrzeja Witana. Na więcej podopiecznym Radosława Mroczkowskiego zabrakło czasu i ostatecznie zremisowaliśmy 2:2.

Dwie strzelona bramki na wyjeździe sprawiły, że to Pogoń Siedlce może świętować utrzymanie w I lidze, a nam zostaje walkę na drugoligowym froncie.

RKS Raków – Pogoń Siedlce 2:2 (0:1)