Dwa brązowe medale Mistrzostw Świata Football Freestyle 2015

12109-Dwa_brazowe_medale_Mistrzostw_Swiata_Football_Freestyle_2015

Dwa brązowe medale Mistrzostw Świata trafiły do Częstochowy!.
Od 23 do 29 sierpnia w czeskim Libercu odbywały się największe zawody freestyle football na Świecie – Super Ball 2015!

Dwa brązowe medale Mistrzostw Świata trafiły do Częstochowy!. Od 23 do 29 sierpnia w czeskim Libercu odbywały się największe zawody freestyle football na Świecie – Super Ball 2015! Zawody mają formułę otwartą tym samym każdy kto czuje się na siłach może w nich wystartować, w tym roku było to ponad 200 zawodników z całego Świata i konkurowali oni ze sobą w 9 kategoriach.

Na zawodach nie zabrakło akcentu częstochowskiego, ekipy R-Style! Adrian Franc i Kalina Matysiak zdobyli brązowe medale w swoich kategoriach. Adrian Franc – Vice-mistrz Świata w kat. Routine (Pokaz-Show) 2014, wygrał eliminacje w których do przygotowania był 2 minutowy program artystyczny football freestyle, jednak w finałowym występie (gdzie zawodnicy do dyspozycji mają 3 minuty) uplasował się na miejscu 3, uznając wyższość innego Polaka – Michała Rycaja, oraz 5. krotnego już Mistrza Świata francuza – Gautiera Fayolle. Kalina Matysiak – tegoroczna Mistrzyni Polski Football Freestyle startowała w kat. Female Battles i również wygrała swoje eliminacje, w półfinale jednak przegrała ze zwyciężczynią całego turnieju włoszką – Laurą Biondo, a o 3 miejsce wygrała z hiszpanką – Palomą Pujol Mayo!