Pierwsze sparingi Rakowa podczas obozu i dwie wygrane

12770-Pierwsze_sparingi_Rakowa_podczas_obozu_i_dwie_wygrane

Za czerwono-niebieskimi dwa mecze sparingowe, które odbyły się w Wałbrzychu w ośrodku Aqua Zdrój. Oba okazały się zwycięskie, a w pokonanym polu nasza drużyna zostawiła ekipę Piłkarski Diament oraz Ślęzę Wrocław.

Za czerwono-niebieskimi dwa mecze sparingowe, które odbyły się w Wałbrzychu w ośrodku Aqua Zdrój. Oba okazały się zwycięskie, a w pokonanym polu nasza drużyna zostawiła ekipę Piłkarski Diament oraz Ślęzę Wrocław. W pierwszym środowym meczu Raków skromnie wygrał 1:0. Przez ponad godzinę utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Częstochowianie tworzyli sobie sytuacje, ale brakowało wykończenia. W pierwszej części gry piłka zatrzepotała w siatce rywali po uderzeniu Kamila Wojtyry, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej naszego zawodnika.

Jedyny gol padł w 65 minucie meczu. Po technicznym uderzeniu Marcina Przybylskiego, a golkiper Piłkarskiego Diamentu był bez szans. Więcej bramek w tym pojedynku już nie oglądaliśmy.

Konfrontacja ze Ślęzą była dużo ciekawszym widowiskiem. Raków przez większość czasu kontrolował grę. Jednak to czerwono-niebiescy musieli odrabiać straty. W 41 minucie strata w środku pola zaowocowała kontratakiem zespołu Ślęzy, który został zamieniony na bramkę. Podopieczni Krzysztofa Kołaczyka i Przemysława Cecherza mimo kilku dogodnych okazji w pierwszych trzech kwadransach nie potrafili zdobyć gola.

Druga część meczu toczyła się pod dyktando Rakowa. Momentami gra czerwono-niebieskich wyglądała bardzo dobrze, a efektem tego były trzy strzelone bramki. Najpierw w 68 w pole karne wpadł Piotr Malinowski, który został nieprzepisowo zatrzymany. Jedenastkę na gola zamienił Rafał Figiel.

4 minuty później po składnej akcji prawą stroną w pole karne piłkę dośrodkował Figiel, a „Malina” wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.

Ostatnią bramkę w meczu zdobył w 77 minucie Damian Warchoł, który wykorzystał podanie od Malinowskiego. Ostatecznie Raków zwyciężył 3:1.

Nasz zespół jest wciąż niepokonany w meczach kontrolnych. Kolejne spotkanie Raków rozegra w sobotę w Wałbrzychu z Chrobrym Głogów.

RKS Raków – Piłkarski Diament 1:0 (0:0)