II liga: Raków liderem! Puszcza Niepołomice – RKS Raków 0:2 (0:0)

13656-II_liga_Rakow_liderem_Puszcza_Niepolomice_RKS_Rakow_0_2_0_0

Raków liderem II ligi! Częstochowianie wygrali 2:0 z niepokonaną na własnym boisku Puszczą Niepołomice. Bramki dla czerwono-niebieskich zdobył Filip Kowalczyk. RKS w tym seznie nie zaznał jeszcze goryczy porażki.

Trener Marek Papszun w stosunku do starcia z Radomiakiem dokonał jednej zmiany. Kontuzjowanego Przemysława Mizgałę zastąpił Peter Mazan, który kontrakt podpisał tydzień temu.

W pierwszej połowie Raków częściej utrzymywał się przy piłce, ale to gospodarze stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Najpierw w 6. minucie Arkadiusz Gajewski wyszedł sam na sam z Tomaszem Loską, ale uderzył minimalnie obok bramki. Z kolei w 22. minucie strzał Damiana Lepiarza instynktownie obronił nasz golkiper.

Raków mógł objąć prowadzenie w ostatnich fragmentach pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry do futbolówki dopadł Tomas Petrasek i skierował ją w stronę bramki Puszczy, jednak w ostatniej chwili nasi rywale wybili piłkę i oddalili zagrożenie.

Po zmianie stron gra toczyła się w ospałym tempie. W 64. minucie gry nastąpił atak częstochowian. Szarża lewą stroną Piotra Malinowskiego została powstrzymana, ale za chwilę Robert Mazan oddał strzał w kierunku bramki gospodarzy. Staniszewski wybił piłkę, ale przy dobitce Filipa Kowalczyka był już bezradny i czerwono-niebiescy objęli prowadzenie.

Podopieczni trenera Tomasza Tułacza musieli gonić wynik i przez to na placu gry zrobiło się więcej miejsca. Wprowadzony po przerwie za Adama Czerkasa Tomasz Płonka mógł podwyższyć prowadzenie. Przy jego strzale skutecznie interweniował bramkarz Puszczy.

Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Stawarczyka, po którym Loska popisał się skuteczną paradą.

W 76. minucie Raków wyprowadzał kolejną szybką akcję. Piotr Malinowski zagrał do Kowalczyka, a ten zdobył drugiego gola dla częstochowian.

Ekipa z Niepołomic próbowała zmniejszyć rozmiary porażki, ale w dniu dzisiejszym piłkarze Marka Papszuna zachowali czyste konto.

RKS po dziewięciu kolejkach nadal jest niepokonany i ma w swoim dorobku 21. punktów. Kolejnym rywalem naszej drużyny będzie Rozwój Katowice.

Puszcza Niepołomice – RKS Raków Częstochowa 0:2 (0:0)

Bramki:0:1 – Filip Kowalczyk 64. 0:2 – Filip Kowalczyk 77.

Kartki:17′ – Longinus Uwakwe45′ – Kamil Łączek 66′ – Adam Czerkas

Składy:Puszcza: Staniszewski – Furtak, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk (37. Kuliga), Łączek, Kotwica (71. Wójcik), Uwakwe, Domański, Lepiarz (46. Krzysztoń), Gajewski (61. Orłowski).

Raków: Loska – Petrasek, Margol, Kowalczyk (89. Siedlik), Figiel, Mazan (76. Kamiński), Czerkas (66. Płonka), Malinowski (84. Cyfert), Oziębała, Duriska, Góra.