Remis Widzewa z Rakowem Częstochowa

Trzecioligowy Widzew Łódź zremisował w środę, na boisku w Kleszowie, z drugoligowym Rakowem Częstochowa 0:0. Trener Rakowa wystawił na ten mecz rezerwowy skład. Grało jedynie dwóch podstawowych zawodników.

W łódzkim zespole debiutował Piotr Kasperkiewicz, który grał ostatnio w Sokole Kleczew (III liga). Widzew grał niezły mecz. Już w 13 minucie łódzki zespół strzelił gola. Sędzia uznał jednak, że Adam Radwański był na pozycji spalonej. Kwadrans później spudłował Adrian Budka. Potem kapitan Widzewa, będąc sam na sam z bramkarzem Rakowa, nie trafił z kilku metrów do bramki. Po zmianie stron obie drużyny miały okazje bramkowe. Najlepszą sytuację miał Mateusz Michalski, który spudłował z 5 metrów. Remis zasłużony. Kibiców Widzewa martwić może fakt, że to czwarty z rzędu mecz tej drużyny bez gola.

Widzew Łódź – Raków Częstochowa 0:0

Widzew Łódź: Patryk Wolański – Marcin Kozłowski, Sebastian Olczak, Sebastian Zieleniecki, Bartłomiej Gromek (67′ Kamil Tlaga) – Adrian Budka (46′ Mateusz Michalski), Piotr Kasperkiewicz (67′ Przemysław Rodak), Maciej Kazimierowicz (53′ Yudai Ogawa), Adam Radwański, Daniel Mąka (75′ Patryk Strus) – Piotr Okuniewicz (46′ Dawid Kamiński).

Raków Częstochowa: Czapla, Margol, Ocimek, Mizgała, Łabojko, Płonka (30′ Wróbel), Żmijewski, Wojtyra, Mesjasz, Mazan, Siedlik (20′ Góra)W II połowie grali także : Duriska, Jaworski, Figiel, Kowalczyk, Oziebala, Solowiej, Malinowski i Margol