Podsumowanie 22. kolejki II ligi

14261-Podsumowanie_22_kolejki_II_ligi

Po 22. serii spotkań Raków umocnił się na drugiej pozycji w tabeli. Liderem pozostała Odra, która wygrała trzeci mecz wiosną.

Ekipa z Opola podejmowała na swoim boisku GKS Bełchatów. I to właśnie goście zdobyli pierwsi bramkę za sprawą strzału Dawida Flaszki. Jednak kolejne trafienia zanotowali rywale: Marcin Niemczyk, Gabriel Nowak i Marcin Wodecki. Odra ma na swoim koncie 48. punktów (4 więcej od Rakowa).

Na trzecim miejscu znajduje się Radomiak Radom, który bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Błękitnymi. Do zespołu trenera Vernera Lićki zbliżyła się Puszcza Niepołomice. Drużyna z małopolski pokonała 1:0 Rozwój Katowice, a zwycięstwo dała bramka Mateusza Bartkowa 8. minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

Nasz najbliższy rywal – ROW Rybnik – zgarnął całą pulę ogrywając Kotwicę Kołobrzeg. Gospodarze w pierwszej połowie zdobyli trzy gole, a przeciwnicy jednego. Tuż po przerwie ekipa z nad morza zbliżyła się na dystans jednego trafienia, ale ostatecznie to ROW cieszył się z wygranej.

Nieudany debiut w roli szkoleniowca Olimpii Zambrów zaliczył Tomasz Kulawik. Jego podopieczni ulegli Siarce Tarnobrzeg 1:2. Na dole tabeli nie składa broni Polonia Bytom, która wygrała drugi mecz z rzędu. Tym razem pokonując 1:0 Gryf Wejherowo (gol Marcina Lachowskiego).

Najwięcej bramek padło oczywiście w starciu z udziałem Rakowa. Dobra gra czerwono-niebieskich nie umknęła obserwatorem zmagań II. ligi. Rafał Figiel i Peter Mazan znaleźli się w najlepszej „11” 22. kolejki według Tygodnika Piłka Nożna. Dla naszego kapitana było to już piąte takie wyróżnienie w obecnym sezonie. Według dziennikarzy tej gazety na uznanie zasłużył także były golkipera RKS-u Przemysław Wróbel (obecnie Błękitni), który zachował czyste konto w konfrontacji z Radomiakiem.

Kolejka 22 – 18-19 marca

ROW 1964 Rybnik 3-2 Kotwica Kołobrzeg Stal Stalowa Wola 1-1 Olimpia Elbląg Polonia Warszawa 1-1 Warta Poznań Odra Opole 3-1 GKS BełchatówPolonia Bytom 1-0 Gryf Wejherowo Raków Częstochowa 5-1 Legionovia LegionowoOlimpia Zambrów 1-2 Siarka Tarnobrzeg Błękitni Stargard 0-0 Radomiak Radom Rozwój Katowice 0-1 Puszcza Niepołomice