Podsumowanie 27-mej kolejki II ligi

14394-Podsumowanie_27_mej_kolejki_II_ligi

Odra Opole wygrywając z Radomiakiem, wykorzystała również remis Rakowa i umocniła się na pozycji lidera. W hicie tej serii spotkań w Radomiu górą byli goście, którzy objęli prowadzenie po strzale Szymona Skrzypczaka w 32. minucie meczu. Tuż po przerwie wyrównał David Kwiek, jednak niespełna 10. minut przed końcem rugulaminowego czasu gry ponownie bramkę zdobył Skrzypczak i komplet punktów pojechał na opolszczyznę. Odra obecnie ma 58. oczek (3. więcej od Rakowa).

Broni nie składają zawodnicy Siarki, którzy wciąż gonią Radomiaka. Tym razem tarnobrzeżanie przed własną publicznością pokonali Polonię Warszawa 1:0, decydującego gola zdobył Radosław Sylwestrzak.

Z kolei nasz najbliższy rywal – Błękitni Stargard – wygrali z będącą w dużym kryzysie Kotwicą Kołobrzeg 2:0. Na listę strzelców wpisali się Wojciech Fadecki i Grzegorz Szymusik.

Takim samym wynikiem zakończyło się spotaknie Puszczy z Polonią Bytom. Porażka ekipy ze Śląska jeszcze bardziej skomplikowała jej sytuację w tabeli. Do bezpiecznego miejsca podopieczni trenera Orzeszka tracą aż 9. punktów i wszystko na to wskazuje, że Polonia pożegna się z II. ligą.

Najwięcej bramek, bo aż 8 padło w Zambrowie, gdzie tamtejsza Olimpia przerwała serią 11. meczów z rzędu bez zwycięstwa, pokonując Stal Stalową Wolę 6:2. Aż 3. bramki dla gospodarzy padły po rzutach karnych (wszystkie trafił Fabian Piasecki). Po tym pojedynku Rafał Wójcik przestał pełnić obowiązki trenera „Stalówki”.

Gryf Wejherowo znów zwycięski na własnym boisku. Po porażce w 25. kolejce 1:4 z Olimpią Elbląg tym razem na Wzgórzu Wolności gospodarze rozbili 4:1 GKS Bełchatów. Wejherowianie oprócz spisującego się bardzo dobrze wiosną GKS-u w tym roku u siebie pokonali między innymi Raków oraz Odrę.

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie ROW-u Rybnik z Olimpią Elbląg (1:1), natomiast Warta Poznań na wyjeździe wygrała z Legionovią 2:1.

Wyniki 27. kolejkiOlimpia Zambrów 6-2 Stal Stalowa Wola Błękitni Stargard 2-0 Kotwica KołobrzegRozwój Katowice 1-1 Raków CzęstochowaPuszcza Niepołomice 2-0 Polonia BytomRadomiak Radom 1-2 Odra OpoleROW 1964 Rybnik 1-1 Olimpia ElblągLegionovia Legionowo 1-2 Warta Poznań Gryf Wejherowo 4-1 GKS BełchatówSiarka Tarnobrzeg 1-0 Polonia Warszawa