Kilka ciekawych wyników i rywalizacja o tytuł nabiera rumieńców

14462-Kilka_ciekawych_wynikow_i_rywalizacja_o_tytul_nabiera_rumiencow

W Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej tak jak wcześniej w innych ligach teraz przyszedł czas na odrabianie zaległości związanych z odwołanymi wcześniej ze względu na pogodę meczami. Zanotowano kilka ciekawych wyników i gra o tytuł zaczyna nabierać rumieńców.

16. kolejkę ALPN otworzyły drużyny Koral Kłobuck oraz Marex. Spotkanie było dość jednostronne a wynik rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, po której Koral prowadził 4:1. Marex i Koral w drugiej połowie zdobywają jeszcze po jednej bramce i mecz kończy się wynikiem 5:1.

Tego samego dnia pojedynek stoczyli ze sobą Pewniak oraz Dawid. Dawid pojawił się w mocno okrojonym składzie co mocno ułatwiło zadanie przeciwnikom i pierwsza połowa skończyła się już wynikiem 5:0 dla Pewniaka. W drugiej połowie Pewniak dorzucił jeszcze 4 bramki i ustalił wynik na 9:0

Najważniejszym pojedynkiem dla układu tabeli było środowe spotkanie pomiędzy Exact Systems Klub 54 Jędryka a Jagiellończykami. Pierwsza połowa padła łupem Klubu 54, który po bramce Michała Haręzy prowadził 1:0. W drugiej połowie dwie bramki dla Jagiellończyków na wagę zwycięstwa strzelił jednak Patryk Błaszczyk i oprócz tego, że ucieszył siebie i kolegów z drużyny to również rywalizującą z Klubem 54 o lidera rozgrywek drużynę Korala Kłobuck.

W jedynym piątkowym spotkaniu SGP wysoko, bo 6:1 pokonało TRW Polska i mozolnie dobija się do czołowej trójki rozgrywek.

W nadchodzącym tygodniu czeka nas kilka ciekawych spotkań. Dziś Pewniak zagra z Exact Systems Klub 54 Jędryka i jeżeli Klub 54 nie chce stracić dystansu do Korala to nie może tego meczu przegrać. Jutro Koral Kłobucka zagra z SGP i można śmiało stwierdzić, że waga tego spotkania jest identyczna jak zapowiadanego powyżej. Ważnym pojedynkiem będzie również zaległy mecz pomiędzy TRW a Klubem 54. Co prawda sytuacja w tabeli wskazuje „klubowiczów” jako zdecydowanych faworytów ale grając z presją nie zawsze wszystko wychodzi tak jak by się chciało. Ciekawym i ważnym dla układu tabeli pojedynkiem będzie również spotkanie kończące tego tygodniowe zmagania pomiędzy Pewniakiem i Jagiellończykami. Obie drużyny walczą o miejsce w czołowej trójce rozgrywek, obie prezentują się ostatnio bardzo dobrze i obu drużynom zależy z pewnością na kolejnych 3 punktach. Tak więc ciekawy tydzień w ALPN przed nami.

Terminy najbliższych spotkań:15.05godz. 19.00 Jagiellończycy – TRW Polskagodz. 20.30 Pewniak – Exact Systems Klub 54 Jędryka16.05godz. 20.30 SGP – SDP Koral Kłobuck18.05godz. 20.30 Exact Systems Klub 54 Jędryka – TRW Polska (13 kolejka)19.05godz. 19.00 Dawid – Marexgodz. 20.30 Jagiellończycy – Pewniak (21 kolejka)

Jak zawsze zapraszamy na Miejski Stadion Piłkarski „Raków” do oglądania spotkań „na żywo”.