Raków po remisie w Legnicy cały czas trzyma kontakt z czołówką Nice 1 Ligi !

15201-Rakow_po_remisie_w_Legnicy_caly_czas_trzyma_kontakt_z_czolowka_Nice_1_Ligi

Raków Częstochowa zremisował w meczu 18 kolejki Nice 1 Ligi z Miedzią Legnica 1:1. Był to szósty kolejny mecz bez porażki częstochowskiego zespołu. Gola dla częstochowian zdobył Tomas Petrasek. Spotkanie rozpoczęło się z opóźnieniem ze względu na awarię prądu.

Trener Marek Papszun nie mógł skorzystać z zawieszonego z powodu nadmiaru żółtych kartek Daniela Boatenga. Jego miejsce zajął Jakub Łabojko. Do Legnicy nie pojechali też kontuzjowani Aghvan Papikyan i Krystian Wójcik. Za tego drugiego od pierwszej minuty wystąpił Przemysław Mizgała.

Pierwszą dogodną sytuację mieli częstochowianie, ale niecelnie uderzał Karol Mondek. Z kolei gospodarze odpowiedzieli strzałem Omara Santany. W 10. minucie Andrzej Niewulis faulował w polu karnym Fabiana Piaseckiego, a sędzia Wojciech Myć wskazał na „jedenastkę”. Do piłki podszedł Marquitos, który pokonał Mateusza Lisa i dał prowadzenie Miedzi. Z czasem czerwono-niebiescy dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie mogli stworzyć dogodnych okazji. Ekipa z Legnica bliska była podwyższenia prowadzenia po uderzeniach Marquitosa i Rafała Augustyniaka. W końcówce pierwszej części Raków zaatakował. Najpierw defensorzy rywali zablokowali piłkę lecącą w kierunku bramki po strzale Przemysława Mizgały, ale w 42. minucie Miedź była bezradna, kiedy po dośrodkowaniu z lewej strony boiska futbolówkę do siatki skierował Tomas Petrasek. Było to piąte trafienie Czecha w Nice 1 Lidze.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch rzutów wolnych dla RKS-u sprzed pola karnego. Niestety w obu przypadkach Rafał Figiel trafił w mur. W odpowiedzi strzał z dystansu Fabiana Piaseckiego na rzut rożny wybił Mateusz Lis, a po chwili głową nie trafił Wojciech Łobodziński. W kolejnych minutach Miedź próbowała jeszcze kilkukrotnie zaskoczyć uderzeniami z dalszej odległości. Kibicom jeszcze raz przypomniał się Piasecki, kiedy dostał znakomite podanie od Bartulovica, a napastnik Miedzi zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Jednak kapitalną paradą popisał się bardzo dobrze dysponowany dzisiaj Mateusz Lis. Z kolei Raków najdogodniejszą sytuację miał, kiedy Andrzej Niewulis znalazł się „oko w oko” z Sapelą. Niestety, zwycięsko z tego pojedynku wyszedł nasz przeciwnik. Warto zaznaczyć, że w 87. minucie na boisku zameldował się Gracjan Kuśmierek, dla którego był to debiut w pierwszej drużynie. Ostatecznie w Legnicy mecz zakończył się remisem 1:1.

Nice 1 Liga, Legnica, 19.11.2017, godz. 18:15Miedź Legnica – RKS Raków Częstochowa 1:1 (1:1)

Bramki:1:0 – Marquitos (k.) 11′1:1 – Tomas Petrasek 42′

Kartki:44′ – Igor Sapała49′ – Przemysław Mizgała 77′ – Rafał Augustyniak87′ – Wojciech Łobodziński89′ – Jakub Łabojko

Składy: Miedź Legnica: Sapela – Zieliński, de Amo Perez, Bozić, Bartczak, Santana (89. Garguła), Augustyniak, Mystkowski, Łobodziński, Piasecki (81. Vojtus), Marquitos (46. Bartulović).

RKS Raków: Lis – Łabojko, Petrasek, Niewulis, Figiel, Sapała, Mondek, Tomalski (87. Kuśmierek), Malinowski, Mizgała (60. Oziębała), Czerkas (77. Embalo).

– Zobacz wyniki 18 kolejki i aktualną tabelę Nice 1 Ligi !