Młodzi zawodnicy Akademii Raków zagrają na Stadionie Narodowym !

15338-Mlodzi_zawodnicy_Akademii_Rakow_zagraja_na_Stadionie_Narodowym

Duży sukces odniosła drużyna Akademii Raków z rocznika 2006. Podopieczni trenera Łukasza Tomczyka zwyciężyli w wojewódzkim finale turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Zespół występujący pod szyldem SP 7 Częstochowa w finale pokonał Akademię Piłkarską Żywiec (trzecie miejsce dla SMS-u Jastrzębie).

Ponadto w pokonanym polu, częstochowianie pozostawili akademie czołowych śląskich klubów: Górnika Zabrze , GKS-u Katowice, Ruchu Chorzów czy GKS-u Tychy. Turniej rozgrywany był na murawie Stadionu Śląskiego w Chorzowie.

Nagrodą za zwycięstwo jest kwalifikacja do ogólnopolskiego finału na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Akademia Raków: Jaskuła, Despet, Kabaj, Odrzywolski, Kryst, Ślęzok, Krawczyk, Nowakowski, Kasprzak, Kotala.

Łukasz Tomczyk: Zagraliśmy bardzo dobre zawody w silnie obsadzonym turnieju, gdzie rywalizowaliśmy z najlepszymi akademiami na śląsku, które mają szkoły sportowe. Gratulacje dla zawodników za realizację zadań taktycznych oraz grę w całym długim turnieju nagroda czeka nas w maju czyli występ w Warszawie na stadionie narodowym.