Sparing : Skra – Raków 1:1 (1:1) w trudnych warunkach!

5726-Sparing_Skra_Rakow_1_1_1_1_w_trudnych_warunkach

W derbowym meczu sparingowym rozegranym w bardzo trudnych warunkach na „Lorecie” III-ligowa Skra zremisowała z II-ligowym Rakowem 1:1

W derbowym meczu sparingowym rozegranym w bardzo trudnych warunkach na „Lorecie” III-ligowa Skra zremisowała z II-ligowym Rakowem 1:1 28-02-2012 g.17:00 Stadion przy ul.Loretańskiej w Częstochowie Skra Częstochowa – Raków Częstochowa 1:1 (1:1) 7 min. 0:1 Ł. Kowalczyk 40 min. 1:1 Ł. Pietrasiński

Składy drużyn :

Skra Częstochowa : Woldan P., Kowalski, Nogal, Woldan M., Mazur, Gliński, Jeromienko, Musiał, Tomczyk, Pietrasiński, Stefański Trener : Jan Woś

Zawodnicy rezerwowi w Skrze : Korbel, Bik, Woszczyna, Sobala, Gerega

Raków Częstochowa : Kos, Mastalerz, Soczyński, Hyra, Kowalczyk P., Ogłaza, Kowalczyk Ł., Napora, Witczyk, Gajos, Rokosa Trener : Jerzy Brzęczek

Zawodnicy rezerwowi w Rakowie : Borek, Walasek, Buczkowski, Czerwiński M., Nocuń, Czyż, Wiktorek, Marczyk

——————————————————————————-

Przebieg meczu :

W bardzo trudnych warunkach przyjdzie dzisiaj rozegrać mecz sparingowy piłkarzom Skry i Rakowa. Jeszcze wczoraj boisko było suche, a dzisiejsze opady mokrego śniegu pokryły „Loretę” na biało i z pewnością zawodnikom będzie grało się bardzo ciężko. Na rozgrzewce widać wyraźnie, że piłka zatrzymuje się na ciężkim mokrym śniegu, a to zwiastuje, że wiele podań w tym sparingu nie trafi do celu.

Za chwilę początek meczu : „Derbowy” sparing sędziują Piotr Skoczylas jako główny oraz Tomasz Barański i Piotr Zroślak jako asystenci. Oczywiście cała „trójka” z Częstochowy

Mecz już rozpoczęty. Pierwsza akcja Rakowa i na bardzo śliskiej nawierzchni mamy już pierwszy faul. Rzut wolny dla Rakowa z narożnika pola karnego. Obrońcy Skry na posterunku. 5 minuta meczu i 0:0

0:1 7 minuta – akcja Rakowa środkiem boiska i mimo próby przerwania tej akcji przez obrońców Skry piłkarz Rakowa skutecznie kończy tą akcję 15 minuta – jak na razie cały czas piłkarze Skry i Rakowa próbują przyzwyczaić się do bardzo trudnych warunków meczowych. Jest bardzo ślisko. 22 minuta – cały czas 0:1 – rwane akcje z jednej i z drugiej strony ale nie ma się co dziwić – warunki do gry są bardzo trudne 26 minuta – piłkarze próbują biegać ale chyba łyżwy byłyby dzisiaj lepsze do poruszania się po boisku. Odbiegając nieco od meczu – to w tych zimowych warunkach i przy świetle jupiterów „Loreta” prezentuje się niezwykle efektownie. 28 minuta – nadal 0:1 Mało składnych akcji, więcej przypadku na boisku – aż szkoda, że ten sparing rozgrywany jest w tak trudnych warunkach. 35 minuta pierwszej połowy – Raków przeważa 1:1 40 minuta – dobra akcja Skry i po rzucie rożnym mamy gola wyrównującego stan meczu Koniec I połowy

Krótka przerwa i ponownie gra w tym sparingu rozpoczęta.

50 minuta meczu – wynik bez zmian, a obraz gry w II połowie się nie zmienił. Trudne warunki, a zawodnicy mają kłopoty aby skutecznie i rozgrywać piłką i utrzymywać się przy niej. Składnych akcji jest jak na lekarstwo. 58 minuta – po rzucie wolnym z prawej strony boiska dobry strzał z dystansu Pawła Kowalczyka z Rakowa. Piłka przechodzi jednak metr od lewego słupka bramkarza Skry. W rewanżu dobra akcja Skry ale w tych trudnych warunkach celne dogrania są rzadkością. 70 minuta – nadal 1:1 Ostatni fragment meczu to wyrównana gra z jednej i z drugiej strony. Skra walczy z Rakowem jak równy z równym. 73 minuta – w środkowej strefie boiska faulowany Gajos. Wrzutka w pole karne P. Kowalczyka. Obrońcy Skry na posterunku. 80 minuta meczu – bardzo dobra akcja Skry. Było blisko zmiany wyniku ale skończyło się na rzucie rożnym. 85 minut – nadal 1:1, akcji bramkowych jak na lekarstwo, a gra toczy się głównie w środku boiska 89 minuta i chyba już ostatni rzut rożny dla Rakowa w tym meczu. Obrońcy Skry na posterunku – wybijają skutecznie pilę na środek. 90 minuta – ostatni gwizdek sędziego i mecz kończy się remisem 1:1