„Wokół meczu” z Energetykiem ROW Rybnik

6647-Wokol_meczu_z_Energetykiem_ROW_Rybnik

Debiutancka bramka Daniela da Silvy, Raków po raz trzeci lepszy od rybniczan oraz goście z ekstraklasy na trybunach, czyli „Wokół meczu” z Energetykiem ROW Rybnik. Wszyscy obcokrajowcy mają już po bramce

Po meczu z Energetykiem ROW Rybnik, wszyscy z pozyskanych latem obcokrajowców mają na swoim koncie bramkę w barwach Rakowa. Przeciwko rybniczanom, do siatki rywala trafił Daniel da Silva w 81. minucie spotkania, po indywidualnej akcji. Joshua Balogun i Diego Bezerra debiutanckie bramki strzelili przed tygodniem, w wygranym meczu z MKS Kluczbork (4:3).

Zmiany tylko w kadrze meczowej

Już po raz czwarty w tym sezonie, trener Rakowa Jerzy Brzęczek nie zdecydował się na zmiany w podstawowym składzie. W porównaniu z meczem z MKS Kluczbork, zaszły jedynie trzy korekty w kadrze meczowej. Łukasza Górę zastąpił Mateusz Górecki, Dawida Świerka Paweł Nocuń, a Przemysława Wróbla Mariusz Stepień.

Raków wygrał z Energetykiem po raz trzeci

Piłkarzom Rakowa wyraźnie „leży” gra z Energetykiem ROW. Odkąd rybniczanie awansowali do drugiej ligi, to czerwono – niebiescy wszystkie mecze rozstrzygali na swoją korzyść. W poprzednim sezonie Raków wygrał na wyjeździe 4:2 oraz na stadionie przy Limanowskiego 1:0.

Przybylski i Gajos odwiedzili Raków

Sobotni mecz z Energetykiem ROW z trybun obserwowali byli piłkarze Rakowa: Mariusz Przybylski z Górnika Zabrze oraz Maciej Gajos z Jagiellonii Białystok. Co ciekawe, obaj dzień wcześniej rywalizowali między sobą na boisku. Wówczas padł remis 1:1. Przybylski rozegrał całe spotkanie, natomiast „Gajowy” pojawił się na murawie w 74. minucie, zmieniając Tomasza Bandrowskiego.