fbpx
piątek, 23 kwietnia 2021
14.1 C
Częstochowa

Roszady kadrowe w Rakowie i pierwsze wzmocnienia

- REKLAMA -
- Reklama -

Przed zbliżającym się początkiem nowego sezonu, w którym Raków ostatecznie zagra w II lidze czekają nas pewne zmiany w kadrze. Raków opuścili zawodnicy wypożyczeni: Damian Lenkiewicz, Dawid Retlewski oraz Damian Byrtek. Dziś wiemy, że Raków opuści także kilku innych zawodników ale będą także wzmocnienia.
W przyszłym sezonie Raków zagra w zreorganizowanej II lidze, która połączy obecne dwie grupy (wschodnią i zachodnią). Zatem czeka nas mocniejsza liga złożona z zespołów z całej Polski. Przed rozpoczęciem nowego sezonu zarząd zapowiedział wzmocnienia. Jednak z niektórymi zawodnikami klub będzie musiał się pożegnać. Wraz z końcem minionego sezonu kontrakty zakończyły się Mateuszowi Góreckiemu, Łukaszowi Kominiakowi, Bartoszowi Soczyńskiemu, Radosławowi Strzeleckiemu oraz Maciejowi Wiktorkowi. Nie dostali oni propozycji ich przedłużenia i od nowego sezonu nie wystąpią w drużynie Rakowa.

Współpracę z Rakowem zakończył Kamil Witczyk, który z Rakowem był związany przez całą swoja piłkarską karierę. Mimo, iż zarząd zaproponował mu przedłużenie kontraktu, postanowił on kontynuować swoją karierę piłkarską w innych barwach. Propozycja przedłużenia kontraktu została przedstawiona również Krzysztofowi Naporze i Łukaszowi Kowalczykowi, z którymi w dalszym ciągu są prowadzone rozmowy. Do końca tygodnia powinniśmy wiedzieć, czy zawodnicy zagrają w przyszłym sezonie w Rakowie. Na pewno w następnym sezonie barwy Rakowa będą reprezentować trzej bramkarze: Przemysław Wróbel, Mateusz Kos oraz Mariusz Stępień. Ci zawodnicy mają ciągle ważne kontakty w Rakowie. Podobnie jest z dwoma Brazylijczykami Danielem Da Silvą i Vitinho, którzy dołączyli do Rakowa przed początkiem rundy wiosennej. Sprowadzeni do Rakowa w zimowym oknie transferowym Radosław Stefanowicz oraz Tomasz Pełka również w dalszym ciągu mają ważne kontrakty i w przyszłym sezonie zobaczymy ich w barwach Rakowa. Kolejne nazwiska zawodników, którzy mają ważne umowy z naszym klubem to Łukasz Góra, Artur Pląskowski, Łukasz Kmieć, Robert Brzęczek, Przemysław Mońka, Paweł Nocuń oraz Eryk Krupa.

W czerwcu wygasły kontrakty takim zawodnikom jak Łukasz Buczkowski, Sławomir Ogłaza, Mariusz Holik, Radosław Werner, Adrian Świerk i Diogo Alves. Zarząd klubu przedstawił tym zawodnikom propozycję nowych umów, które przez wszystkich zostały zaakceptowane i na pewno w przyszłym sezonie zobaczymy tych zawodników w kadrze Rakowa. Propozycję podpisania profesjonalnego kontraktu dostał również junior Artur Kierat, który w ostatniej rundzie dostał kilka szans od trenera Jerzego Brzęczka na występy w II lidze. Kierat dobrze spisał się w tych meczach, a także prezentował dobrą formę w meczach juniorów w Śląskiej Lidze Juniorów Starszych oraz rezerw Rakowa w IV lidze. W przyszłym sezonie będzie on do dyspozycji trenera Brzęczka, bowiem zgodził się na podpisanie kontraktu z naszym klubem.

Pierwsze wzmocnienie: Wojciech Reiman!

Możemy już z całą pewnością potwierdzić, że pierwszym wzmocnieniem Rakowa przed nowym sezonem jest Wojciech Reiman. Piłkarz ze Stali Stalowa Wola miał liczne propozycje z klubów I ligi. Jednak to Raków okazał się najbardziej skuteczny i od przyszłego sezonu będziemy mogli oglądać Wojtka w barwach naszego klubu.

Wojciech Reiman to jeden z najlepszych zawodników II ligi grupy wschodniej. W ostatnim sezonie okazał się najskuteczniejszym defensywnym pomocnikiem. Do tej pory związany był ze Stalą Stalowa Wola, w której występował od początku 2013 r. W minionym sezonie opuścił tylko dwa spotkania swojej drużyny. W 32 rozegranych meczach zdobył 10 bramek i okazał się najlepszym strzelcem swojej drużyny. Stal zakończyła rozgrywki na piątym miejscu, gromadząc na swoim koncie 52 punkty. Wojtek dodatkowo 4-krotnie pokonał bramkarza rywali w rozgrywkach o Puchar Polski.

W przeszłości występował w Stali Rzeszów, z którą w sezonie 2008/2009 wywalczył awans do II ligi. Zdobywając pięć bramek, okazał się być trzecim strzelcem w drużynie. Występował także w Podbeskidziu Bielsko Biała, gdzie był podstawowym zawodnikiem Młodej Ekstraklasy oraz kilkukrotnie wystąpił także w Ekstraklasie. W najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju wystąpił siedmiokrotnie (sześć razy w barwach Podbeskidzia Bielsko Biała i raz w barwach Polonii Bytom, z którą był związany wiosną w sezonie 2009/10). W II lidze zaliczył ponad 100 występów i strzelił 24 bramki.

Pozyskanie Reimana wzmocni rywalizację w środku pola, gdzie obecnie występują Diogo, Kowalczyk, Kmieć oraz Stefanowicz. Witamy Wojtka na naszym pokładzie i życzymy wielu sukcesów z Rakowem w nadchodzących latach!

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

A pamiętasz jak…? Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław, 5.06.1996 r.

Raków Częstochowa :W sezonie 1995/1996 piłkarze Rakowa Częstochowa osiągnęli najlepszy jak dotąd wynik w najwyższej klasie rozgrywkowej, plasując się...
- Reklama -
- REKLAMA -