Sparing: RKS Raków – WKS Wieluń 0:0

10194-Sparing_RKS_Rakow_WKS_Wielun_0_0

W ostatnim sparingu letniego okresu przygotowawczego RKS Raków zremisował z III-ligowym WKS Wieluń 0:0. Szansę na zaprezentowanie się w tym meczu dostali przede wszystkim młodzi zawodnicy.

W ostatnim sparingu letniego okresu przygotowawczego RKS Raków zremisował z III-ligowym WKS Wieluń 0:0. Szansę na zaprezentowanie się w tym meczu dostali przede wszystkim młodzi zawodnicy. Przez całe spotkanie było widać optyczną przewagę Rakowa. Piłkarze prowadzeni w tym meczu przez trenera Dawida Jankowskiego stworzyli w pierwszej połowie kilka dogodnych sytuacji na strzelenie bramki. Dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Przemysław Mońka, jednak w obu przypadkach bramkarz obronił jego strzały. Szanse na strzelenie bramki w tym spotkaniu również były po stronie gości z Wielunia, jednak na posterunku był w pierwszej połowie Kos, a w drugiej Stępień. Ten drugi w bardzo ładnym stylu uratował Raków przed utratą bramki w drugiej połowie spotkania, kiedy to jeden z napastników uderzał głową z niedużej odległości. Na początku drugiej połowy przed szansą na strzelenie bramki stanął Paweł Marchewka. Marchewka otrzymał piłkę w polu karnym, przed nim był tylko bramkarz. Zdecydował się na strzał ale piłka minęła jednak bramkę gości. W dalszej części gry swoją okazję miał Miłosz Socha ale jego strzał doskonale wybronił bramkarz.

Częstochowa, 23 lipca godzin 17.00

RKS Raków – WKS Wieluń 0:0

RKS Raków (I połowa): Kos – Płatkowski, Pluta, Kowalczyk, Krupa – Porochnicki, Marchewka, Nocuń, Mońka, Świerk – Kierat

RKS Raków (II połowa): Stępień – Płatkowski, Pluta, Kowalczyk, Krupa – Socha, Żurawski, Woźniak, Marchewka, Zasępa, Świerk – Skowronek

WKS Wieluń: Olkusz – Banaś, Maczurek, Karasiak, Dubiel, Wójcicki, Wójcicki, Wira, Przezak, Zawieja, Sobczyk

Rezerwowi: Kotecki, Nowak, Szewczyk, Błach, Przezak