fbpx
poniedziałek, 30 listopada 2020
14.1 C
Częstochowa

Kulisy meczu: Znicz Pruszków – Skra Częstochowa | 27.11.2020

Kulisy meczu: Znicz Pruszków - Skra Częstochowa | 27.11.2020Źródło: YouTube / SKRA Częstochowa

„Raków” posiada nowy system biletowy, identyfikacji kibiców i kontroli wejść

- REKLAMA -

W ramach modernizacji i dostosowywania Miejskiego Stadionu Piłkarskiego „Raków” do aktualnej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie przeprowadził inwestycję pod nazwą „Budowa systemu biletowego z identyfikacją kibiców oraz kontrolą wejść”.
Całość zadania została sfinansowana z budżetu Gminy Miasta Częstochowa. Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 660 000 zł brutto.
Dokumentację projektową przygotowała jednostka projektowa „ZINEL” Marek Kipiel ze Świebodzina.
Wykonawcą zadania została wybrana, w drodze przetargu nieograniczonego, firma WASKO S.A. z Gliwic. W ramach wykonywanych prac, WASKO S.A. przygotowała nowe pomieszczenia kasowe, wykonała niezbędne instalacje teletechniczne oraz wyposażyła serwerownię. Po przygotowaniu odpowiedniej infrastruktury, spółka dostarczyła i uruchomiła bramofurty wysokie, wyposażone w czytniki stadionowe i kamery CCTV do zarządzania kontrolą ruchu osobowego i identyfikacji kibiców. Za bezpieczny przebieg imprez masowych na Miejskim Stadionie Piłkarskim „Raków” odpowiadać będzie autorskie oprogramowanie firmy WASKO S.A. o nazwie „OLIMP”, które z powodzeniem zostało wdrożone już na kilkunastu stadionach w całej w Polsce, w tym na obiektach piłkarskiej ekstraklasy.
System odpowiada za sprzedaż i dystrybucję biletów, identyfikację kibiców (w przypadku imprez sportowych), przestrzeganie zakazów stadionowych i kontrolę wejść.
Każdy uczestnik imprezy, posiadając ważny bilet zakupiony w kasach bądź przez internet, zostanie poddany elektronicznej kontroli podczas wchodzenia na teren obiektu, na którym odbywa się impreza. Tam, za pośrednictwem specjalistycznych czytników, kamer oraz kołowrotów błyskawicznie sprawdzana jest ważność biletu oraz tożsamość kibica.
Osoba, która nie posiada ważnego biletu, osoba niezidentyfikowana czy też z zakazem stadionowym nie zostanie wpuszczona na teren obiektu.
Spersonalizowane Karty Kibica, pełniące również funkcję karnetów oraz karty jednorazowej, wykluczają wstęp osób z zakazami stadionowymi i pozwalają na weryfikację danych osobowych kibiców. Nadal będzie istniała możliwość zakupienia „klasycznego” biletu papierowego, jednak taki bilet będzie posiadał kod kreskowy identyfikujący kibica i ważność wejściówki.
System gwarantuje stuprocentową zgodność z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych w zakresie ochrony i przetwarzania danych uczestników imprez, dlatego kibice ubiegający się o kartę lub chcący kupić bilet na mecze rundy wiosennej sezonu 2014/2015 powinni przygotować się na nieco dłuższą niż zwykle procedurę kupna, ponieważ za pierwszym razem konieczna będzie rejestracja i pobranie wizerunku kibica – w tym celu konieczne jest zabranie ze sobą na mecz ważnego dowodu osobistego.
Prosimy również uważnie śledzić strony internetowe RKS „Raków” Częstochowa, gdzie zapewne w najbliższym czasie pojawią się komunikaty o terminie, w który Klub rozpocznie dystrybucję Kart Kibica. Wcześniejsze wyrobienie Karty Kibica znacznie usprawni i przyspieszy operację kupna biletu i wejścia na stadion.

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Petr Schwarz: Powinniśmy wygrać wyżej

Raków Częstochowa :Raków Częstochowa wygrał z Wartą Poznań (1:0) w meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy. Po końcowym gwizdku porozmawialiśmy...

Kulisy meczu: Znicz Pruszków – Skra Częstochowa | 27.11.2020

Kulisy meczu: Znicz Pruszków - Skra Częstochowa | 27.11.2020Źródło: YouTube / SKRA Częstochowa

Mecz Raków Częstochowa – Warta Poznań w obiektywie [ZDJĘCIA]

Raków Częstochowa :Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z niedzielnego spotkania Rakowa z Wartą Poznań (1:0) rozegranego w ramach 11. kolejki PKO Ekstraklasy. ...

Damian Warnecki: – „Skra zasługuje, żeby grać wyżej”

Skra Częstochowa :Damian Warnecki dołączył do naszej drużyny już w trakcie obecnego sezonu na zasadzie wypożyczenia z GKS-u Bełchatów. 19-letni napastnik na treningach musi...

Raporty statystyczne z meczu Raków Częstochowa – Warta Poznań

Raków Częstochowa :Kto przebiegł najwięcej kilometrów? Kto miał największy InStat Index? Tego dowiecie się z raportów z niedzielnego meczu Raków Częstochowa - Warta Poznań...

Konferencja prasowa po meczu Raków Częstochowa – Warta Poznań [WIDEO]

Raków Częstochowa :Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo z konferencji prasowej po meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Raków Częstochowa pokonał na GIEKSA Arenie...

SKRÓT MECZU RAKÓW CZĘSTOCHOWA – WARTA POZNAŃ [WIDEO]

Raków Częstochowa :W meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy Raków pokonał na GIEKSA Arenie Wartę Poznań 1:0. Jedyną bramkę zdobył Vladislavs Gutkovskis. ...
- Reklama -
- REKLAMA -