Wygrana Rakowa w ostatnim sparingu przed II ligą

11233-Wygrana_Rakowa_w_ostatnim_sparingu_przed_II_liga

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej w II lidze Raków Częstochowa pokonał Polonię Bytom 1:0. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Dariusz Pawlusiński.

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej w II lidze Raków Częstochowa pokonał Polonię Bytom 1:0. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Dariusz Pawlusiński. W pierwszych 45 minutach nasi piłkarze nie stworzyli sobie zbyt wielu szans na zdobycie bramki. Gra toczyła się w środku pola. Najlepszą sytuację do zdobycia gola miał Wojciech Okińczyc, która dostał podanie w polu karnym od Dariusz Pawlusińskiego, jednak strzał naszego napastnika zablokował jeden z obrońców Polonii.

Po zmianie stron gra się ożywiła. Trener Radosław Mroczkowski dokonał dwóch zmian. W miejsce Łukasza Kowalczyka pojawił się Peter Hoferica, natomiast za Patryka Serafina wszedł Robert Brzęczek. Podobać się mogła gra zwłaszcza 31-letniego Słowaka, która swoimi podaniami wprowadzał zamieszanie w szeregach obronnych rywali.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym rezultatem, w 87 minucie Eryk Krupa przerzucił piłkę na prawą stronę do Dariusza Pawlusińskiego, który uderzył z ostrego kąta i pokonał bezradnego bramkarza Polonii. Kilka minut po golu dla Rakowa sędzia zakończył spotkanie.

Do rozpoczęcia rozgrywek ligowych pozostał dokładnie tydzień. 7 marca o godzinie 14.00 na stadionie przy ulicy Limanowskiego Raków zmierzy się z Górnikiem Wałbrzych.

RKS Raków Częstochowa – Polonia Bytom 1:0

87′ – Dariusz Pawlusiński

Skład: Kos – Waszkiewicz, Cyfert, Radler, Krupa, Pawlusiński, Kowalczyk (46′ Hoferica), Reiman (68′ Góra), Balogun, Serafin (46′ Brzęczek), Okińczyc