W II lidze : RKS Raków – Limanovia Limanowa 2:2 (0:1)

11647-W_II_lidze_RKS_Rakow_Limanovia_Limanowa_2_2_0_1

Raków Częstochowa zremisował z Limanovią Limanowa 2:2. Bramki dla częstochowian strzelali: Artur Pląskowski i Wojciech Reiman. Czerwono-niebiescy po 30 kolejkach mają na swoim koncie 50 punktów.

Raków Częstochowa zremisował z Limanovią Limanowa 2:2. Bramki dla częstochowian strzelali: Artur Pląskowski i Wojciech Reiman. Czerwono-niebiescy po 30 kolejkach mają na swoim koncie 50 punktów. Spotkanie lepiej rozpoczęli nasi zawodnicy, którzy w pierwszych minutach zdominowali rywala. W 10 minucie pierwszą groźną sytuację stworzyli podopieczni Radosława Mroczkowskiego, jednak strzał Pawła Marchewki pewnie obronił Waldemar Sotnicki.

Z czasem do głosu doszli goście. Po kwadransie gry to Limanovia mogła cieszyć się z prowadzenia. Z prawej strony wpadł w pole karne Martin Pribula i strzelił nie do obrony.

Częstochowianie rzucili się do odrabiania strat. Jeszcze w pierwszej połowie nasi piłkarze stworzyli sobie kilka bardzo dogodnych okazji. Najbliżej wyrównania był Wojciech Okińczyc, jednak najpierw jego uderzenie obronił bramkarz Limanovii, a chwilę później napastnik nieczysto trafił w piłkę.

Druga odsłona meczu zaczęła się dla Rakowa obiecująco. W 47 minucie drugą żółtą kartkę ujrzał Maciej Mysiak. Grę w przewadze wykorzystaliśmy w 63 minucie, kiedy Joshua Balogun dośrodkował z lewej strony na „krótki słupek”, a gola głową zdobył Artur Pląskowski.

Nieco ponad kwadrans przed końcem meczu z boiska – z powodu urazu – musiał zejść Dariusz Pawlusiński. W jego miejsce na placu gry pojawił się Łukasz Kmieć.

Kiedy wydawało się, że częstochowianie pójdą za ciosem, drugiego gola zdobyli nasi rywale. Jego autorem był Walid Mohammed Elsaid, który pokonał Mateusza Kosa.

RKS musiał ponownie odrabiać straty. Niespełna 120 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Wojciech Reiman strzałem z dystansu pokonał Sotnickiego.

Podopieczni Radosława Mroczkowskiego walczyli do końca o trzy punkty, jednak mimo dogodnych sytuacji ostatecznie nie udało się zgarnąć całej puli. Raków zremisował drugi mecz z rzędu. W przyszłą środę czerwono-niebiescy zmierzą się na własnym boisku ze Zniczem Pruszków.

RKS Raków – Limanovia Limanowa 2:2 (0:1)