[FOTO] W II lidze : RKS Raków – Nadwiślan Góra 0:4 (0:1)

11736-FOTO_W_II_lidze_RKS_Rakow_Nadwislan_Gora_0_4_0_1

Raków Częstochowa przegrał z Nadwiślanem Góra 0:4 w meczu 33. kolejki II Ligi. Częstochowianie obecnie zajmują 5. miejsce w ligowej tabeli i mają nadal na swoim koncie 54 punkty.

Raków Częstochowa przegrał z Nadwiślanem Góra 0:4 w meczu 33. kolejki II Ligi. Częstochowianie obecnie zajmują 5. miejsce w ligowej tabeli i mają nadal na swoim koncie 54 punkty. Czerwono-niebiescy rozpoczęli spotkanie nerwowo. W 6 minucie Adam Setla po błędzie obrońców wyszedł „sam na sam” z Mateuszem Kosem, ale górą był nasz bramkarz. Raków pierwszy celny strzał zanotował po kwadransie gry, ale uderzenie Kamila Wojtyry było zbyt lekkie.

W 27 minucie podopieczni Radosława Mroczkowskiego mieli stuprocentową okazję do objęcie prowadzenia. Wojciech Reiman dośrodkował z prawej strony do Artura Pląskowskiego, a ten z najbliższej odległości nie trafił w bramkę.

Napastnik Rakowa mógł zrehabilitować się kilka chwil później, kiedy w zamieszaniu w polu karnym ponownie dopadł do piłki, ale tym razem futbolówka odbiła się od słupka.

Kiedy wydawało się, że bramka dla naszej drużyny to kwestia czasu, to goście otworzyli wynik. W 41 minucie Dawid Ogrocki pokonał mocnym strzałem Kosa.

Po zmianie stron częstochowianie rzucili się odrabiania strat, jednak tego dnia zawodziła skuteczność. Bliski wyrównania był Wojciech Reiman, którego uderzenie poszybowało nad bramką. W kolejnych akcjach swoje okazje mieli Pląskowski (ponownie trafił w słupek) oraz wprowadzony w 53 minucie Wojciech Okińczyc. Niestety obie sytuacje nie przyniosły zmiany rezultatu.

Nadwiślan z kolei groźnie kontratakował. Efektem tego były trzy strzelone gole. Najpierw w 76 minucie podwyższył na 2:0 Adam Setla. Następnie swoje sytuacje wykorzystali Tomasz Matysek (87 minuta), a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Bartłomiej Wasiluk.

W ostatniej kolejce Raków zmierzy się na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg, aby zająć miejsce premiowane awansem bądź barażem musi liczyć na potknięcia rywali.

RKS Raków – Nadwiślan Góra 0:4 (0:1) ZDJĘCIA Z MECZU