Raków w barażach o I ligę! Wygrana częstochowian w Tarnobrzegu!

11763-Rakow_w_barazach_o_I_lige_Wygrana_czestochowian_w_Tarnobrzegu

Raków Częstochowa po dramatycznym meczu pokonał Siarkę Tarnobrzeg 2:1. Bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry zdobył Wojciech Reiman. RKS dzięki wygranej awansował na 4. miejsce w tabeli i zagra baraż o I ligę.

Raków Częstochowa po dramatycznym meczu pokonał Siarkę Tarnobrzeg 2:1. Bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry zdobył Wojciech Reiman. RKS dzięki wygranej awansował na 4. miejsce w tabeli i zagra baraż o I ligę. Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli częstochowian. W 9 minucie Robert Tunkiewicz znalazł się sam na sam z Mateusz Kosem, ale nasz golkiper wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. W kolejnych minutach gospodarze mieli jeszcze co najmniej dwie bardzo dobre sytuacje do strzelenia gola, ale górą był Kos.

Co nie udało się Tunkiewiczowi pierwszym razem, udało się w 36 minucie. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła właśnie do tego zawodnika, który pięknym strzałem pokonał bezradnego golkipera czerwono-niebieskich.

Pierwsze trzy kwadranse były w wykonaniu naszych piłkarzy nienajlepsze. Czerwono-niebiescy nie stworzyli sobie sytuacji do zdobycia gola.

Po zmianie stron ekipa Radosława Mroczkowskiego rzuciła się do odrabiania strat. 6 minut po wznowieniu gry Raków rozegrał akcję lewą stroną. Brzęczek podał do Buczkowskiego, ten po ziemi dośrodkował do Okińczyca, a nasz napastnik z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

RKS w kolejnych fragmentach próbował wyjść na prowadzenie. Znakomitą okazję miał Joshua Balogun, który miał przed sobą tylko bramkarza rywali, ale Nigeryjczyk nie trafił w bramkę.

Czas nieubłaganie płynął, a rezultat na tablicy świetlnej cały czas się nie zmieniał. W doliczonym czasie gry do futbolówki dopadł Wojciech Reiman. Kapitan Rakowa wpadł w pole karne i z około 11 metrów uderzył precyzyjnie obok słupka. Raków na sekundy przed końcem spotkania objął prowadzenie, którego nie oddał już do ostatniego gwizdka sędziego.

Dzięki zwycięstwu nasi piłkarze wystąpią w barażach o I ligę. Naszym rywalem będzie Pogoń Siedlce. Pierwszy mecz odbędzie się na wyjeździe – 14 czerwca. Rewanż natomiast zostanie rozegrany na Limanowskiego, 20 czerwca o godzinie 16.

Siarka Tarnobrzeg – Raków Częstochowa 1:2 (1:0)