W I meczu barażowym o grę w I lidze: Pogoń Siedlce – Raków Częstochowa 1:1 (0:0)

11796-W_I_meczu_barazowym_o_gre_w_I_lidze_Pogon_Siedlce_Rakow_Czestochowa_1_1_0_0

Raków Częstochowa zremisował 1:1 z Pogonią Siedlce w pierwszym meczu barażowym o udział w I lidze. Bramkę dla czerwono-niebieskich zdobył kapitan – Wojciech Reiman. Rewanż odbędzie się w sobotę na stadionie przy ulicy Limanowskiego.

Raków Częstochowa zremisował 1:1 z Pogonią Siedlce w pierwszym meczu barażowym o udział w I lidze. Bramkę dla czerwono-niebieskich zdobył kapitan – Wojciech Reiman. Rewanż odbędzie się w sobotę na stadionie przy ulicy Limanowskiego. Częstochowianie rozpoczęli spotkanie bardzo spokojnie konstruując swoje akcje. Widać było, że to właśnie RKS lepiej grał w pierwszych fragmentach gry. Jednak pierwszy strzał oddali nasi rywale. Antonio Calderon dostał piłkę tuż przed polem karnym, przymierzył, ale na nasze szczęście piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Mateusza Kosa.

Raków odpowiedział w 32 minucie gry. Joshua Balogun minął wychodzącego bramkarza Pogoni – Andrzej Witana – i strzelał do pustej bramki. W ostatniej chwili jeden z siedleckich obrońców zatrzymał futbolówkę, która zmierzała do siatki. Była to najlepsza okazja graczy spod Jasnej Góry w pierwszych trzech kwadransach. Po tym zdarzeniu Wojciech Okińczyc trafił do bramki rywali, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Po zmianie stron gra nadal była wyrównana. W 58 minucie Okińczyc zostawił futbolówkę Reimanowi, a ten pognał w kierunku bramki Pogoni. Środkowy pomocnik Rakowa zdecydował się na mocny i precyzyjny strzał sprzed pola karnego. Była to bardzo trafna decyzja, bowiem uderzenie Reimana było nie do obrony przez Witana i częstochowianie objęli prowadzenie.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Kilkadziesiąt sekund po naszym golu przed wyrównaniem uratował nas Mateusz Kos. W 68 minucie podwyższyć rezultat mógł wprowadzony po przerwie Artur Pląskowski, ale tym razem golkiper drużyny z Siedlec spisał się doskonale.

Z każdą minutą napór ekipy trenera Piotra Szczechowicza rósł. Częstochowianie z kolei próbowali kontrować, niestety bez rezultatu. Kiedy wydawało się, że naszym piłkarzom uda się dowieźć korzystny wynik do końca gospodarze mieli rzut rożny. Precyzyjne dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Donald Djousse, który strzałem głową pokonał Kosa.

Pogoń chciała pójść za ciosem i miała ku temu okazję, ale Kameruńczyk Djousse minimalnie przestrzelił. Kilka minut później sędzia Frankowski z Torunia zakończył pojedynek.

Rewanżowy mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę o godzinie 17 na stadionie przy ulicy Limanowskiego.

Pogoń Siedlce – Raków Częstochowa 1:1 (0:0)