[FOTO] II liga : Raków zaczął nowy sezon od remisu z Okocimskim Brzesko

11985-FOTO_II_liga_Rakow_zaczal_nowy_sezon_od_remisu_z_Okocimskim_Brzesko

Na inaugurację II ligi Raków Częstochowa zremisował z Okocimskim KS Brzesko 1:1. Bramkę dla czerwono-niebieskich zdobył ulubieniec publiczności – Piotr Malinowski.

Na inaugurację II ligi Raków Częstochowa zremisował z Okocimskim KS Brzesko 1:1. Bramkę dla czerwono-niebieskich zdobył ulubieniec publiczności – Piotr Malinowski. W pierwszej jedenastce Rakowa pojawiło się czterech zawodników, którzy do drużyny dołączyli przed sezonem. Byli to Malinowski, Rafał Figiel, Dominik Bronisławski i Damian Warchoł.

W 4 minucie spotkania gospodarze mogli objąć prowadzenie. Z prawej strony Warchoł podał do Okińczyca, ale nasz napastnik oddał zbyt lekki strzał, który bez problemu złapał bramkarz Okocimskiego – Aleksander Kozioł.

Po wyrównanym kwadransie gry pierwszą swoją okazję mieli nasi rywale. Błąd częstochowian w środku pola wykorzystali brzeszczanie, którzy zespołowo rozegrali piłkę ta trafiła do Iuriego Glushki, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Mateusza Kosa.

Czerwono-niebiescy chcieli bardzo szybko doprowadzić do wyrównania. W 24 minucie Piotr Malinowski dośrodkował futbolówkę do Warchoła, a ten główkował minimalnie niecelnie.

W pierwszych trzech kwadransach mieliśmy jeszcze jedną dobrą okazję. Solową akcją popisał się „Malina”, który minął dwóch rywali, jednak jego uderzenie było niecelne.

7 minut po gwizdku oznajmiającym rozpoczęcie drugiej części gry Błażej Radler przedłużył głową przedłużył piłkę do Malinowskiego, a ten mocnym strzałem doprowadził do wyrównania. Kibice bramkę skwitowali głośnym skandowaniem „Malina! Malina!” na cześć powracającego do Rakowa zawodnika.

Między 60, a 63 minutą kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Limanowskiego byli świadkami dwóch idealnych okazji do zmiany rezultatu. Najpierw Dariusz Pawlusiński w sytuacji sam na sam minimalnie przestrzelił. Następnie gracz z Brzeska – Wojciech Wojcieszyński – potężnie „huknął”, ale piłka odbiła się tylko od poprzeczki.

W ostatnich fragmentach gry czerwono-niebiescy mogli jeszcze zdobyć drugą bramkę. Rafał Figiel minął dwóch rywali, przełożył piłkę na prawą nogę i oddał strzał. Niestety futbolówka odbiła się od jednego z zawodników Okocimskiego i wyszła na rzut rożny.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie. Raków na inaugurację rozgrywek zainkasował jeden punkt. Kolejnym rywalem naszych piłkarzy będzie Nadwiślan Góra.

Sobota 01-08-2015 II liga – kolejka nr.1

Raków Częstochowa – Okocimski Brzesko 1:1 (0:1) – zdjęcia z meczu TUTAJ 0:1 Glushk 16 min. 1:1 Malinowski 53 min.

Raków Częstochowa : Kos – Figiel, Radler, Pawlusiński (75′ – Misik), Malinowski, Bronisławski (75′ – Łazaj), Cyfert, Okińczyc (55′ – Kowal), Buczkowski, Warchoł (65′- Kamiński), Góra.

Okocimski Brzesko: Kozioł – Wawryka, Jacek, Garzeł, Kasprzyk, Krówczyński (88′ – Pawlik), Lewiński, Wojcieszyński, Dziadzio, Pyciak (76′ – Białkowski), Glushko.