W II lidze : Nadwiślan Góra – RKS Raków 0:2 (0:0)

12015-W_II_lidze_Nadwislan_Gora_RKS_Rakow_0_2_0_0

Piłkarze Rakowa odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. W drugiej kolejce czerwono-niebiescy pokonali na wyjeździe Nadwiślan Góra 2:0. Bramki dla częstochowian zdobyli Wojciech Okińczyc i Kacper Łazaj.

Piłkarze Rakowa odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. W drugiej kolejce czerwono-niebiescy pokonali na wyjeździe Nadwiślan Góra 2:0. Bramki dla częstochowian zdobyli Wojciech Okińczyc i Kacper Łazaj. W stosunku do poprzedniego meczu trener Radosław Mroczkowski dokonał kilku zmian w podstawowym składzie. Szanse gry od pierwszej minuty dostali między innymi Dawid Kamiński, Łukasz Kmieć, Maksym Kowal, Maciej Mielcarz i Adam Waszkiewicz.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando naszych piłkarzy. To Raków stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, których jednak nie potrafił wykorzystać. Swoje okazje mieli Rafał Figiel i Maksym Kowal, ale bramkarz rywali – Tomasz Loska – w pierwszych 45 minutach nie skapitulował.

Po zmianie stron Raków nadal kontrolował przebieg gry, lecz nie stwarzał już tak wielu sytuacji. Gospodarze skutecznie grali w defensywie nie pozwalając RKS-owi na przedostatnie się pod pole karne Nadwiślana. W międzyczasie nasi rywale mogli objąć prowadzenie po akcji Artura Pląskowskiego, jednak Mielcarz skutecznie interweniował.

W 55 minucie trener Mroczkowski wprowadził na boisko Wojciecha Okińczyca i Dariusza Pawlusińskiego. Jak się później okazało był to „strzał w dziesiątkę”.

9 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Figiel zagrał do Okińczyca, a ten strzałem w długi róg otworzył rezultat.

Rywale rzucili się do odrabiania strat. Jednak to Raków zdobył drugiego gola. W kontrataku Pawlusiński zagrał piłkę do Kacpra Łazaja, a były zawodnik Lechii Gdańsk ustalił wynik pojedynku.

Częstochowianie po dwóch kolejkach mają na swoim koncie 4 punkty. Za tydzień czerwono-niebiescy zmierzą się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom.

Nadwiślan Góra – RKS Raków 0:2 (0:0)