[VIDEO] Kalina Matysiak Mistrzynią Polski Football Freestyle 2015!

12049-VIDEO_Kalina_Matysiak_Mistrzynia_Polski_Football_Freestyle_2015

16 sierpnia w Zamościu na Lubelszczyźnie odbyły się I oficjalne Mistrzostwa Polski Kobiet Football Freestyle, które zwyciężyła częstochowianka i zawodniczka grupy R-Style – Kalina Matysiak!
W zawodach wystartowały 4 najlepsze zawodniczki z kraju, na początek odbyły się eliminacje które polegały na 1 minutowym występie przed trójką sędziowską.

16 sierpnia w Zamościu na Lubelszczyźnie odbyły się I oficjalne Mistrzostwa Polski Kobiet Football Freestyle, które zwyciężyła częstochowianka i zawodniczka grupy R-Style – Kalina Matysiak! W zawodach wystartowały 4 najlepsze zawodniczki z kraju, na początek odbyły się eliminacje które polegały na 1 minutowym występie przed trójką sędziowską. Po eliminacjach dziewczyny zostały rozstawione w parach półfinałowych, gdzie odbywały się tzw. Battle, czyli dziewczyny wychodziły na przeciwko siebie i rozgrywały trzy rundy po 30s pokazując swoje najlepsze sztuczki freestyle’owe, następnie werdyktem sędziów przechodziły do finału lub do pojedynku o miejsce 3. Kalina Matysiak w finale stanęła na przeciwko Agnieszki Mnich z Boguchwały (Rzeszów), która uczestniczyła m.in. w Mistrzostwach Świata Football Freestyle w 2014 roku w Brazylii (dla przypomnienia Kalina reprezentowała Polskę rok wcześniej – w 2013 roku w Tokyo). Pojedynek był niezwykle wyrównany, bo sędziowie by móc zadecydować o Mistrzostwie Polski musieli zarządzić dogrywkę, która polegała na dodatkowej 30s rundzie dla każdej z dziewczyn. Na szczęście Kalina stanęła na wysokości zadania i mogła cieszyć się z tytułu Mistrzyni Polski Football Freestyle 2015. Zawody w Zamościu były I oficjalnymi Mistrzostwami Polski dla Pań i wszystkiemu patronowała Polska Federacja Football Freestyle – PFFA.

Gratulujemy Kalinie 1 miejsca i mamy nadzieję, że jest to dobry znak przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w czeskim Libercu – Super Ball, które startują już 24 sierpnia!