[FOTO] W II lidze : RKS Raków – Stal Mielec 1:2 (1:2)

12083-FOTO_W_II_lidze_RKS_Rakow_Stal_Mielec_1_2_1_2

Piłkarze Rakowa przegrali pierwsze spotkanie w lidze. Czerwono-niebiescy na własnym boisku nie sprostali Stali Mielec, ulegając jej ostatecznie 1:2. Bramkę dla częstochowian zdobył Wojciech Okińczyc.

Piłkarze Rakowa przegrali pierwsze spotkanie w lidze. Czerwono-niebiescy na własnym boisku nie sprostali Stali Mielec, ulegając jej ostatecznie 1:2. Bramkę dla częstochowian zdobył Wojciech Okińczyc. W pierwszej jedenastce RKS-u pojawił się Adrian Klepczyński, który wczoraj podpisał kontrakt z naszym klubem.

Wynik w 12 minucie otworzył Wojciech Okińczyc. Rafał Figiel dośrodkował w pole karne, a nasz napastnik głową skierował piłkę do bramki. Była to czwarta bramka w kolejnym meczu naszego piłkarza.

Goście rzucili się do odrabiania strat. Pierwsza dogodna sytuacja do wyrównania nie została wykorzystana, bowiem fantastyczną interwencją popisał się Mateusz Kos. Druga w 27 minucie meczu okazała się skuteczna. W sytuacji sam na sam Sebastian Łętocha precyzyjnym strzałem w „długi” róg doprowadził do wyrównania.

Nasi rywale nie spoczęli na laurach i osiągnęli optyczną przewagę. 8 minut przed końcem regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie Stal miała rzut rożny. W polu karnym najprzytomniej zachował się Sebastian Zalepa, który uprzedził obrońców Rakowa i strzałem głową pokonał Kosa.

Mielczanie jeszcze przed przerwą mogli podwyższyć prowadzenie, ale albo uderzali niecelnie albo na posterunku stał Kos.

Po zmianie stron gra toczyła się w środku pola. 4 minuty po wznowieniu gry Błażej Radler minimalnie niecelnie uderzał głową po rzucie rożnym. W 62 minucie goście mogli zdobyć trzeciego gola, ale strzał Sebastiana Dudy obronił nasz bramkarz.

Raków w ostatnich fragmentach gry miał sytuację na remis. Rzut wolny z około 20 metrów wykonywał Łukasz Buczkowski, jednak uderzył niecelnie i 3 punkty pojechały do Mielca.

Warto zanotować, że w barwach częstochowskiego klubu zadebiutował młody piłkarz – Jakub Piątek. Pozyskany z Legii Warszawa środkowy pomocnik zmienił w 63 minucie Dawida Kamińskiego.

Już w sobotę częstochowianie rozegrają kolejny mecz ligowy. Tym razem w Puławach zmierzą się z tamtejszą Wisłą.

RKS Raków – Stal Mielec 1:2 (1:2) – ZDJĘCIA Z MECZU