W II lidze : Stal Stalowa Wola – RKS Raków 1:1 (1:1)

12289-W_II_lidze_Stal_Stalowa_Wola_RKS_Rakow_1_1_1_1

Raków Częstochowa zremisował na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 1:1 w meczu 12. kolejki II ligi. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Rafał Figiel.

Raków Częstochowa zremisował na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 1:1 w meczu 12. kolejki II ligi. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Rafał Figiel. Duet trenerski Krzysztof Kołaczyk i Przemysław Cecherz nie mógł skorzystać z Matheusa Bissiego, który na jednym z ostatnich treningów doznał kontuzji. W wyjściowym składzie znalazło się miejsce między innymi dla Łukasza Kmiecia i Błażej Cyferta.

Częstochowianie mogli objąć prowadzenie już po niespełna dwóch minutach gry. Piotr Malinowski dostał piłkę z lewej strony i uderzył na bramkę strzeżoną przez Tomasza Wietechę. Niestety futbolówka odbiła się tylko od słupka.

W 19 minucie odpowiedzieli gospodarze. Bardzo groźny strzał Przemysława Oziębały obronił Mateusz Kos.

Pierwszy gol wpadł po ponad dwóch kwadransach gry. Rafał Figiel otrzymał piłkę w okolicach pola karnego Stali i precyzyjnym uderzeniem dał prowadzenie czerwono-niebieskim.

Radość naszych graczy nie trwała długo. Bowiem w 38 minucie sędzia dopatrzył się niezgodnego z przepisami zagrania Łukasza Kmiecia i podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Damian Łanucha i na tablicy świetlnej widniał remis 1:1.

Do końca pierwszej połowy kibice zgromadzeni na trybunach nie oglądali bramek.

Po zmianie stron gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Przełożyło się to na mniejszą ilość sytuacji do zdobycia goli. Najlepszą okazję częstochowianie mieli po godzinie gry, kiedy najpierw uderzał Damian Warchoł, ale piłkę wybił Wietecha. Dobitka Piotra Malinowskiego była minimalnie niecelna.

Stal odpowiadała groźnymi akcjami po stałych fragmentach gry, jednak bez rezultatu.

Spotkanie zakończyło się więc remisem 1:1. Kolejnym rywalem częstochowian będzie ROW Rybnik. Spotkanie to odbędzie się na naszym stadionie w niedzielę 18 października o godzinie 12.

Stal Stalowa Wola – RKS Raków 1:1 (1:1)

Bramki:

32′ – Figiel

38′ – Łanucha (k.)

Składy:

Stal: Wietecha – Wrona, Jabłoński (89′ – Siudak), Bartkiewicz (46′ – Mistrzyk), Łanucha, Stelmach, Kowalski, Płonka (64′- Przezak), Mikołajczak, Bogacz, Oziębała (35′ – Giel).

Raków: Kos – Cyfert, Klepczyński, Radler, Góra (46′ – Waszkiewicz), Malinowski, Figiel (86′ – Piątek), Kamiński, Warchoł (76′ – Łazaj), Hoferica (62′- Pawlusiński), Kmieć.