II liga: Plan wykonany: Gryf Wejherowo – Raków 1:3

12389-II_liga_Plan_wykonany_Gryf_Wejherowo_Rakow_1_3

Raków kontynuuje zwycięską passę. Tym razem czerwono-niebiescy pokonali na wyjeździe Gryf Wejherowo 3:1. Bramki dla RKS-u zdobywali Wojciech Okińczyc, Damian Warchoł i Piotr Malinowski.

Raków kontynuuje zwycięską passę. Tym razem czerwono-niebiescy pokonali na wyjeździe Gryf Wejherowo 3:1. Bramki dla RKS-u zdobywali Wojciech Okińczyc, Damian Warchoł i Piotr Malinowski. Trener Krzysztof Kołaczyk nie dokonał żadnych zmian w wyjściowej jedenastce względem ostatniego meczu z Błękitnymi.

Wynik mógł otworzyć już w 2 minucie Damian Warchoł, ale znakomitą interwencją popisał się bramkarz rywali Wiesław Ferra. Kilka chwil później lewą stroną pomknął Piotr Malinowski. Skrzydłowy wbiegł w pole karne i został sfaulowany przez jednego z graczy Gryfa. Sędzia przerwał grę i podyktował rzut karny dla Rakowa. Do piłki podszedł Wojciech Okińczyc i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie.

Drużyna gospodarzy szukała wyrównania, ale ich ataki były skuteczne rozbijane przez obronę czerwono-niebieskich. Niestety w 28 minucie arbiter drugi raz przyznał „jedenastkę” – tym razem dla wejherowian za zagranie ręką w polu karnym przez Błażej Cyferta. Krzysztof Wicki zachował zimną krew i pokonał Mateusza Kosa.

Do końca pierwszej części gry stroną przeważającą był Raków. Częstochowianie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale nie miało to przełożenia na zdobyte bramki.

Pięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie podopieczni Krzysztofa Kołaczyka ponownie wyszli na prowadzenie. Po rzucie z autu futbolówka trafiła w pole karne rywali, a tam najlepiej zachował się Damian Warchoł, który pokonał Ferrę. Bramkarz gospodarzy w tej akcji doznał kontuzji i musiał zostać zastąpiony przez Filipa Wichmana.

Gryf podrażniony utratą gola rzucił chciał jak najszybciej zmienić wynik. Najbliżej tej sztuki był Wicki, ale piłka po jego strzale minęła minimalnie bramkę strzeżoną przez Kosa.

W końcówce rywale zaryzykowali i to się zemściło. W doliczonym czasie gry Piotr Malinowski zdobył trzeciego – ostatniego – gola dla naszego zespołu. Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie.

Było to trzecie zwycięstwo z rzędu Rakowa. Kolejnym rywalem czerwono-niebieskich będzie Legionovia Legionowo.

Gryf Wejherowo – RKS Raków 1:3 (1:1)

0:1 – Okińczyc 9′ (k.)

1:1 – Wicki 28′ (k.)

1:2 – Warchoł 50′

1:3 – Malinowski 90+’

Składy:

Gryf: Ferra (55′ – Wichman) – Skwiercz, Kostuch Szur, Dampc, Klimczak (80′ – Fierka), Kołc, Wicon, Kusiak (69′ – Giec), Czoska (84′ – Sosnowski), Wicki.

Raków: Kos – Klepczyński, Cyfert, Góra, Waszkiewicz, Kmieć, Figiel (88′ – Hoferica), Kamiński, Malinowski (90+’ – Kendzia), Okińczyc (81′ – Kowal), Warchoł (71′ – Łazaj).