Brawa dla Rakowa. 4-ta wygrana z rzędu! Raków – Legionovia 3:0 (1:0)

12423-Brawa_dla_Rakowa_4_ta_wygrana_z_rzedu_Rakow_Legionovia_3_0_1_0

Czwarte zwycięstwo z rzędu Rakowa stało się faktem! W sobotę czerwono-niebiescy pokonali Legionovię Legionowo 3:0. Łupem strzeleckim podzielili się: Damian Warchoł, Dawid Kamiński i Dariusz Pawlusiński.

Czwarte zwycięstwo z rzędu Rakowa stało się faktem! W sobotę czerwono-niebiescy pokonali Legionovię Legionowo 3:0. Łupem strzeleckim podzielili się: Damian Warchoł, Dawid Kamiński i Dariusz Pawlusiński. – Mam nadzieję, że ta zwycięska passa będzie trwała jak najdłużej – cieszył się po zakończeniu sobotniego meczu kapitan Rakowa Adrian Klepczyński. Zadowoleniu obrońcy trudno się dziwić, skoro częstochowianie po raz czwarty z rzędu, a dziewiąty w sezonie schodzą z boiska wygrani. Cieszy także skuteczność. Tylko w ostatnich czterech spotkaniach, nasi piłkarze strzelili rywalom aż jedenaście bramek, tracąc zaledwie dwie. – Naszą siłą jest szeroka kadra i potencjał każdego z zawodników. Większość z nich zasługuje na grę w podstawowym składzie. Ci co wchodzą na boisko dają tej drużynie jakość, dzięki której gramy coraz lepiej w piłkę – zaznaczył na pomeczowej konferencji prasowej trener Rakowa Krzysztof Kołaczyk.

Bliżej objęcia prowadzenia w meczu byli jednak goście. W dwunastej minucie, piłka po strzale głową jednego z zawodników Legionovii minimalnie minęła słupek. Raków dopiął swego niespełna dziesięć minut później. Do siatki rywali trafił Damian Warchoł, który dobił silny strzał Wojciecha Okińczyca. Do przerwy częstochowianie mogli jeszcze dwukrotnie podwyższyć prowadzenie. W odstępie zaledwie dwóch minut zmarnowali jednak dwie wyborne okazje do zdobycia bramek. Najpierw piłkę po strzale Adama Waszkiewicza z linii bramkowej wybili obrońcy, a chwilę później Okińczyc nie trafił do bramki, mając przed sobą tylko bramkarza.

Druga połowa lepiej dla Rakowa rozpocząć się nie mogła. Zaledwie trzy minuty po zmianie stron prowadzenie częstochowian podwyższył Dawid Kamiński, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Czerwono – niebiescy kontrolowali przebieg gry, nie pozwalając rywalowi na skuteczne konstruowanie akcji. Wynik meczu ustalił Dariusz Pawlusiński strzałem z rzutu karnego, po faulu na Piotrze Malinowskim.

RKS Raków – Legionovia Legionowo 3:0 (1:0)

1:0 – Warchoł 21’

2:0 – Kamiński 48’

3:0 – Pawlusiński 90’ (k.)

Raków: Kos – Klepczyński, Cyfert, Góra, Waszkiewicz, Kmieć, Figiel (82. Pawlusiński), Kamiński (76. Piątek), Malinowski, Warchoł (88. Bronisławski), Okińczyc (60. Hoferica).

Legionovia: Smyłek – Kozłowski (80. Śledziewski), Dankowski, Grudniewski, Grzelak, Kwiatkowski, Kopka, Milewski, Monterde (80. Szczepański), Zawodziński (63. Odunka), Jankowski (60. Kitliński).