fbpx
poniedziałek, 19 kwietnia 2021
14.1 C
Częstochowa

Pielgrzymka Rakowa na Jasną Górę

- REKLAMA -
- Reklama -

Zawodnicy, trenerzy, działacze, a także kibice Rakowa uczestniczyli w niedzielnej Mszy Świętej na Jasnej Górze, która została odprawiona w intencji częstochowskiego klubu.
Spotkanie w klasztorze rozpoczęło się od powitnia uczestników pielgrzymki przez Ojca Mariusz Tabulskiego, który także koncelebrował Mszę. Następnie wszyscy udali się do kaplicy Najświętszej Maryi Panny, gdzie odbyło się nabożeństwo. Podczas Mszy Świętej dwa czytania przeczytali Albert Kula – radny Miasta Częstochowa oraz bramkarz Rakowa Mateusz Prus. Natomiast trener Krzysztof Kołaczyk odczytał specjalną modlitwę zawierzającą nasz klub Maryi.

Po Mszy Ojcowie Paulini oprowadzili uczestników po Jasnej Górze przy okazji opowiadając barwną historię częstochowskiego klasztoru.

– Mamy drużynę, która ma umiejętności, ale zawsze potrzebna jest wiara. A nie ma lepszego miejsca niż Jasna Góra, gdzie tej wiary można się uczyć. Dlatego chciałem podziękować za tak wspaniałe przyjęcie – powiedział trener Kołaczyk.

Msza Święta w intencji Rakowa to powrót do tradycji z lat 90-tych. Już teraz zapowiedziano, że będzie ona w najbliższych latach kontynuowana.

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Krzysztof Jakubik sędzią meczu z Wartą

Raków Częstochowa :Krzysztof Jakubik z Siedlec poprowadzi wtorkowe spotkanie 26. kolejki PKO Ekstraklasy z Wartą Poznań. ...
- Reklama -
- REKLAMA -