fbpx
czwartek, 21 stycznia 2021
14.1 C
Częstochowa

Skrót meczu: Raków Częstochowa – Dinamo Moskwa 0:2 | #RAKOWONTUR 🇹🇷

Skrót meczu: Raków Częstochowa - Dinamo Moskwa 0:2 | #RAKOWONTUR 🇹🇷Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu sparingowego z Dinamem Moskwa.Partnerem relacji ze zgrupowania...

Pielgrzymka Rakowa na Jasną Górę

- REKLAMA -
- Reklama -

Zawodnicy, trenerzy, działacze, a także kibice Rakowa uczestniczyli w niedzielnej Mszy Świętej na Jasnej Górze, która została odprawiona w intencji częstochowskiego klubu.
Spotkanie w klasztorze rozpoczęło się od powitnia uczestników pielgrzymki przez Ojca Mariusz Tabulskiego, który także koncelebrował Mszę. Następnie wszyscy udali się do kaplicy Najświętszej Maryi Panny, gdzie odbyło się nabożeństwo. Podczas Mszy Świętej dwa czytania przeczytali Albert Kula – radny Miasta Częstochowa oraz bramkarz Rakowa Mateusz Prus. Natomiast trener Krzysztof Kołaczyk odczytał specjalną modlitwę zawierzającą nasz klub Maryi.

Po Mszy Ojcowie Paulini oprowadzili uczestników po Jasnej Górze przy okazji opowiadając barwną historię częstochowskiego klasztoru.

– Mamy drużynę, która ma umiejętności, ale zawsze potrzebna jest wiara. A nie ma lepszego miejsca niż Jasna Góra, gdzie tej wiary można się uczyć. Dlatego chciałem podziękować za tak wspaniałe przyjęcie – powiedział trener Kołaczyk.

Msza Święta w intencji Rakowa to powrót do tradycji z lat 90-tych. Już teraz zapowiedziano, że będzie ona w najbliższych latach kontynuowana.

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Skrót meczu: Raków Częstochowa – Dinamo Moskwa 0:2 | #RAKOWONTUR 🇹🇷

Skrót meczu: Raków Częstochowa - Dinamo Moskwa 0:2 | #RAKOWONTUR 🇹🇷Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu sparingowego z...
- Reklama -
- REKLAMA -