W III lidze: od 1:0 do 1:3. Pierwsza wiosenna porażka częstochowskiej Skry

12968-W_III_lidze_od_1_0_do_1_3_Pierwsza_wiosenna_porazka_czestochowskiej_Skry

Rezerwy Górnika Zabrze zasilone kilkoma piłkarzami z ekstraklasy wygrały przy Loretańskiej ze „skrzakami”. Zaczęło się jednak obiecująco bo od prowadzenia podopiecznych trenera Jakuba Dziółki. Goście szczęśliwie dosyć szybko wyrównali bo 'samobója’ ustrzelił piłkarz Skry.

Rezerwy Górnika Zabrze zasilone kilkoma piłkarzami z ekstraklasy wygrały przy Loretańskiej ze „skrzakami”. Zaczęło się jednak obiecująco bo od prowadzenia podopiecznych trenera Jakuba Dziółki. Goście szczęśliwie dosyć szybko wyrównali bo 'samobója’ ustrzelił piłkarz Skry. Mecz może by się potoczył inaczej gdyby nie bramka na 1:2 tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. W drugich 45 minutach padł tylko jeszcze 1 gol. Strzelili go niestety zabrzanie i mecz zakończył sie porażką gospodarzy 1:3. To pierwsza wiosenna przegrana „skrzaków”.

III liga – kolejka nr 18 Skra Częstochowa – Górnik II Zabrze 1:3 (1:2) 1:0 Tomczyk (z karnego) 13 min. 1:1 Woldan (samobójcza) 20 min. 1:2 Skrzypczak 45 min. 1:3 Wolański 90 min.

Skra Częstochowa: Kosut , Woldan, Mularczyk (58′ Zaradny), Kowalczyk, Płaza (46′ Gołuch), Musiał, Tomczyk, Mastalerz, Niedbała, Witkowski, Olejnik

Górnik II Zabrze: Przyrowski, Gruszka (90’+2 Dankowski), Szeweluchin, Leszczak, Kurzawa, Wolniewicz, Pikul (88′ Teichman), Korzym, Skrzypczak (82′ Trubeha), Matuszek, Żagiel (64′ Wolański)