W II lidze: Raków jedzie do Bytomia na mecz z Polonią

13056-W_II_lidze_Rakow_jedzie_do_Bytomia_na_mecz_z_Polonia

Walcząca o utrzymanie Polonia Bytom będzie kolejnym przeciwnikiem Rakowa Częstochowa. W rundzie jesiennej na Limanowskiego górą byli goście, którzy wygrali 2:0.

Walcząca o utrzymanie Polonia Bytom będzie kolejnym przeciwnikiem Rakowa Częstochowa. W rundzie jesiennej na Limanowskiego górą byli goście, którzy wygrali 2:0. Zespół ze Śląska aktualnie zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli i zgromadził 25 punktów (7 zwycięstw, 5 remisów, 13 porażek). Nad strefą spadkową niebiesko-czerwoni mają przewagę zaledwie jednego oczka. W rundzie wiosennej nasi rywale dwa razy zdobyli komplet punktów, a czterokrotnie schodzili z boiska pokonani.

W ostatnim meczu bytomianie pokonali na wyjeździe Stal Stalową Wole 3:2. Goście po dwudziestu minutach prowadzili już 2:0 (bramki zdobyli Michał Zieliński i Bartłomiej Setlak). Kontaktowego gola kwadrans przed przerwą zanotował Mateusz Kantor. Po zmianie stron na 3:1 podwyższył Marcin Lachowski w 73 minucie. Kilkadziesiąt sekund później wynik trafieniem z rzutu karnego ustalił Damian Łanucha.

W pierwszym starciu Rakowa z Polonią górą byli ci drudzy, którzy w Częstochowie po golach Damiana Michalika i Daniela Lika wygrali 2:0.

Trenerem dwukrotnych Mistrzów Polski jest Ireneusz Kościelniak, który na tym stanowisku zastąpił w grudniu ubiegłego roku Jacka Trzeciaka.