Amatorska Liga Piłki Nożnej – 12 kolejka

13099-Amatorska_Liga_Pilki_Noznej_12_kolejka

Zgodnie z oczekiwaniami w 11 kolejce spotkań ALPN najwięcej emocji przyniósł pojedynek pomiędzy ZIB / Olchem a SDM Koral Kłobuck. Gdy na kilkanaście minut przed końcem meczu ZIB prowadził z SDM 3:1, wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte. Nie pierwszy i nie ostatni raz okazało się jednak, że w rozgrywkach ALPN skoncentrowanym należy grać do ostatniego gwizdka sędziego.

Zawodnicy Korala nie odpuścili, walczyli do samego końca i najpierw strzelili kontaktową bramkę by w ostatniej minucie meczu wyrównać wynik spotkania.

Podział punktów pomiędzy ZIB / Olchem a Koralem wykorzystał Klub 54 Exact Systems, który skromnie pokonał Marex i wyprzedził obie drużyny w tabeli.

Do niespodzianki doszło w piątek. Liderujący w tabeli Meblodrew – Pewniak dosyć gładko przegrał z TRW Polska i stracił pierwsze miejsce w tabeli na rzecz Jagiellończyków, którzy nie mieli problemów ze zwycięstwem z SGP.

W następnej kolejce niestety nie odbędzie się mecz na szczycie pomiędzy dwoma najwyżej notowanymi drużynami czyli Meblodrewem – Pewniak a Jagiellończykami. Spotkanie za porozumieniem obu drużyn zostało odwołane a o nowym terminie jego rozegrania powiadomimy wkrótce. W tej sytuacji najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem jest dzisiejszy pojedynek pomiędzy TRW Polska i SDM Koral Kłobuck.