Podsumowanie 27. kolejki II ligi

13104-Podsumowanie_27_kolejki_II_ligi

Aż 5 spotkań w minionej serii spotkań zakończyło się podziałem punktów. W dwóch meczach triumfowali goście, a w jednym gospodarze. Lider Stal Mielec w tej kolejce pauzował (walkower z Okocimskim KS Brzesko), ale dopisał 3 oczka i umocnił się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli.

Bezbramkowy remis Wisły Puławy z Kotwicą Kołobrzeg wykorzystały dwa zespoły. Znicz Pruszków na wyjeździe wygrał z 3:1 ze Stalą Stalowa Wola. Goście objęli prowadzenie w 11 minucie po strzale Macieja Machalskiego. „Stalówka” wyrównała na początku drugiej połowy (gol Tomasza Płonki). Ostatnie dwa trafienia w tej konfrontacji była autorstwa Znicza, a konkretnie Aleksandra Jagiełły (79′) i Patryka Kubickiego (89′). Pruszkowianie, którzy w następnej kolejce zmierzą się z Rakowem mają w tej chwili 48 punków i zajmują drugą pozycję w tabeli.

Oczko niżej znajduje się GKS Tychy. Podopieczni Kamila Kieresia długo nie mogli zdobyć gola w konfrontacji z Gryfem Wejherowo. Dopiero na 8 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Stepan Hirśkyj zapewnił tyszanom triumf i awans na 3. miejsce w tabeli.

Dużo emocji kibice przeżyli w Radomiu, gdzie tamtejszy Radomiak przegrywał do 90 minuty z ROW-em Rybnik 0:1. Jednak gospodarze zdołali uratować jeden punkt za sprawą gola Kamila Kościelnego.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Legionovii. Po pokonaniu Stali Mielec i Wisły Puławy przyszła kolej na Olimpię Zambrów, z którą ekipa z Legionowa wygrała skromnie 1:0, a na listę strzelców wpisał się Rafał Jankowski.

Goli kibice nie ogądali w Stargardzie, gdzie tamtejsi Błękitni zremisowali z walczącą o utrzymanie Polonią Bytom. Inny zespół, którego ligowy byt jest zagrożony – Nadwiślan Góra – także podzielił się punktami z Siarką Tarnobrzeg (2:2).

Wyniki 27. kolejki II ligi

Radomiak Radom 1-1 ROW 1964 Rybnik Nadwiślan Góra 2-2 Siarka Tarnobrzeg Okocimski KS Brzesko 0-3 Stal Mielec (walkower) Kotwica Kołobrzeg 0-0 Wisła Puławy Legionovia Legionowo 1-0 Olimpia Zambrów Gryf Wejherowo 0-1 GKS Tychy Błękitni Stargard 0-0 Polonia Bytom Raków Częstochowa 0-0 Puszcza NiepołomiceStal Stalowa Wola 1-3 Znicz Pruszków