II liga: w sobotę, w rachubę wchodzi tylko wygrana ze Stalą Stalowa Wola

13151-II_liga_w_sobote_w_rachube_wchodzi_tylko_wygrana_ze_Stala_Stalowa_Wola

II liga: w sobotę

Przeciwnikiem Rakowa w 29. kolejce II ligi będzie walcząca o utrzymanie Stal Stalowa Wola. Początek meczu przy Limanowskiego w sobotę 7 maja o godzinie 17.

Zielono-czarni aktualnie zajmują 15. miejsce w tabeli. Nad strefą spadkową mają przewagę dwóch punktów. Obecny rok nie jest udany dla Stali. W dziewięciu meczach nasi przeciwnicy zanotowali 7 porażek i 2 remisy. Jest to najgorszy bilans w rundzie wiosennej ze wszystkich zespołów w II lidze, nie licząc oczywiście Okocimskiego Brzesko, który wycofał się z rozgrywek.

Obecnie trenerem zespołu ze Stalowej Woli jest Ryszard Kuźma. Piastuje on to stanowisko od 13 kwietnia. Wcześniej drużyną dowodził Jaromir Wieprzęć, a następnie Andrzej Kasiak.

W rundzie jesiennej częstochowianie zmierzyli się ze „Stalówką” na wyjeździe. Pojedynek zakończył się remisem 1:1. Czerwono-niebiescy objęli prowadzenie w 32 minucie po uderzeniu Rafała Figla. 6 minut później gospodarze mieli rzut karny, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Damian Łanucha.

Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest Tomasz Płonka, który pokonał bramkarzy rywali osiem goli.

W zimowym okienku transferowym drużynę ze Stalowej Woli wzmocniło 3 piłkarzy: Bartłomiej Bartosik, Bartosz Maciąg i Jakub Mażysz. Szeregi „Stalówki” opuściło z kolei czterech zawodników w tym doświadczony Radosław Mikołajczak.