fbpx
środa, 29 września 2021
9.5 C
Częstochowa

List otwarty Ajaksu Częstochowa dotyczący zbyt niskiej dotacji dla Klubu

- REKLAMA -
- Reklama -

Klub UKS Ajaks Częstochowa realizuje zadania szkoleniowe, propaguje zdrowy styl życia i idei wychowania dzieci przez sport. Praca Klubu, w powiązaniu z pracą rodziców i szkoły, stanowi kompletny system wartości wychowawczych i społecznych w rozwoju młodych ludzi. Klubowi działacze zdecydowali się na wysłanie listu otwartego bo uważają, że ich praca jest dyskryminowana, a wysokość przyznanej dotacji jest nie adekwatna do prowadzonej działalności.

Poniżej publikujemy List Otwarty w całości :

Szanowni Mieszkańcy Częstochowy z dzielnicy Północ i Tysiąclecie

Klub UKS Ajaks Częstochowa jest wizytówką naszych Dzielnic. Naszym celem jest realizowanie zadań szkoleniowych, ale przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia i idei wychowania dzieci przez sport. Praca nasza, w powiązaniu z pracą rodziców i szkoły, stanowi kompletny system wartości wychowawczych i społecznych w rozwoju młodych ludzi.

Niestety, po raz kolejny władze Naszego Miasta, rażąco dyskryminują Nasz klub w rozdziale środków na szkolenie dzieci i młodzieży. Otrzymaliśmy zaledwie 38 000 zł. Nieznane są kryteria rozdziału środków, a porównanie dotacji uzyskanych przez inne kluby częstochowskie o tym samy profilu, w przeliczeniu na jedną dziecko i miesiąc, wyglądają niesprawiedliwie. I tak najniżej wyceniono dziecko z Ajaksu na kwotę 11zł miesięcznie, najwyżej z Victorii – 66 zł i Sportowej Częstochowy 53 zł. W innych klubach dotacje w przeliczeniu na jednego zawodnika miesięcznie wyglądają następująco: Raków + APN 40 zł, Skra- 35 zł, Płomień Częstochowa- 34 zł, Stradom- 33 zł. W poprzednim roku Skra Częstochowa zorganizowała pikietę pod Urzędem Miasta i jak widać w ich przypadku był to zabieg skuteczny. W roku bieżącym uzyskali dofinansowanie 3,5 razy większe na jedno dziecko niż my, a w poprzednim roku byli na tym samym pułapie.

Przez sezon zimowy wynajmujemy sale sportowe w różnych szkołach Naszego Miasta płacąc rocznie ponad 50 000 zł, a kwota z opłat wpływa do puli miasta, co znacznie przekracza 38 000 zł kwotę dotacji. Wynika z tego, że Ajaks Częstochowa odprowadza do kasy miasta więcej niż otrzymuje i paradoksalnie, Ajaks w jakimś sensie utrzymuje miasto, a tylko dzięki ludziom dobrej woli i mecenatowi sponsorów wciąż istniejemy.

Mieszkańcy dzielnic Północ i Tysiąclecia, dlaczego dzieci z tych dzielnic są dyskryminowane przez władze Naszego Miasta? Dlaczego to nasze dzieci wyceniono na zaledwie 11 zł miesięcznie, a inne np. na 60 zł miesięcznie? Północ i Tysiąclecie stanowią sumarycznie największą „dzielnicę” naszego miasta, a Ajaks jest wiodącym klubem częstochowskim w szkoleniu dzieci i młodzieży. Listem tym chcemy zwrócić uwagę włodarzom miasta, na niesprawiedliwość, która nas dotyka, a także poprosić o powtórną analizę i ocenę dotacji na szkolenie dzieci i młodzieży w obrębi piłki nożnej.

W roku 2018 będziemy posiadali potężny oręż w postaci głosów wyborczych, wtedy wszyscy będą o Nas pamiętali i zabiegali o Nasze poparcie, a my powinniśmy zadbać o przyszłość Naszych dzieci już dzisiaj.

* dane o ilości dzieci w klubach ze stron ww. poszczególnych klubów

Zarząd Klubu UKS Ajaks Częstochowa

Do wiadomości:

– Prezydent miasta Częstochowy

– Radni miasta Częstochowy

– Parlamentarzyści ziemi częstochowskiej

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Lech za silny. Skra odpada z Fortuna Pucharu Polski

Lider PKO Ekstraklasy okazał się za trudną przeszkodą w krajowym Pucharze. W Poznaniu przegraliśmy 0:3 kończąc przygodę z rozgrywkami...
- Reklama -
- REKLAMA -