Rusza Nice 1 liga. Pierwsza kolejka od piątku do niedzieli. Raków gra w sobotę z Miedzią!

14749-Rusza_Nice_1_liga_Pierwsza_kolejka_od_piatku_do_niedzieli_Rakow_gra_w_sobote_z_Miedzia

Piątkowym meczem Stal Mielec – Ruch Chorzów rozpocznie się nowy sezon w Nice 1 Lidze. Częstochowski Raków, który będzie beniaminkiem tych rozgrywek w sobotę przy Limanowskiego (g. 18:00) podejmować będzie drużynę Miedź Legnica. Kibice licznie powinni pojawić się na meczu bo częstochowianie po 17-letniej przerwie zagrają na zapleczu Ekstraklasy.

W sobotę Raków rozegra inauguracyjne spotkanie nowego sezonu Nice 1 Ligi. Przeciwnikiem będzie Miedź Legnica.

MKS Miedź Legnica to klub, który powstał w 1971 roku. Największymi sukcesami w historii są: Puchary Polski zdobyty w sezonie 1991/1992 oraz dwukrotnie 3. miejsce w ówczesnej II lidze (sezony 1991/1992 i 1993/1994). Prezesem klubu jest Martyna Pajączek, a trenerem od 9. czerwca 2017 roku Dominik Nowak.

Miedź w ubiegłym sezonie Nice 1 Ligi uplasowała się na 4. miejscu zdobywając ostatecznie 57 punktów (oczko więcej miał Górnik Zabrze, który awansował do Lotto Ekstraklasy z drugiej lokaty).

Sobotni rywal przed startem rozgrywek rozegrał cztery mecze kontrolne. Pierwszym sparingiem był pojedynek z… Rakowem (remis 1:1). W następnych meczach ekipa z Legnicy wygrała z Wartą Poznań (2:1) oraz ze Stilonem Gorzów Wielkopolski (3:0). Ostatnie spotkanie zakończyło się porażką z Maccabi Hajfa 0:1. Podczas przygotowań do sezonu podopieczni trenera Nowaka przebywali na obozie w Opalenicy.

W przerwie między rozgrywkami Miedź wzmocniło sześciu zawodników, natomiast z drużyny odeszło czternastu piłkarzy. W kadrze naszego przeciwnika znajdziemy kilku doświadczonych graczy między innymi: Łukasza Gargułę, Wojciecha Łobodzińskiego czy Grzegorza Bartczaka. Według ocen ekspertów piłkarskich legniczanie są jednym z głównych faworytów do awansu do Lotto Ekstraklasy.