Nice 1 Liga: ważna wyjazdowa wygrana Rakowa w Głogowie

14896-Nice_1_Liga_wazna_wyjazdowa_wygrana_Rakowa_w_Glogowie

Raków Częstochowa wygrał w meczu 9. kolejki Nice 1 Ligi z Chrobrym Głogów 3:2. Bramki dla częstochowskiego zespołu zdobywali: Andrzej Niewulis, Adam Czerkas i Hubert Tomalski.

Trener Marek Papszun dokonał kilku roszad w wyjściowym składzie. Od pierwszej minuty wystąpił Mateusz Kos, który zastąpił Mateusza Lisa. Ponad to w jedenastce znaleźli się między innymi Karol Mondek i Tomalski.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli czerwono-niebieskich, którzy jeszcze przed upływem 120 sekund objęli prowadzenie. Po rozegraniu wrzutu z autu piłka trafiła w pole karne, a tam najlepiej zachował się Andrzej Niewulis, który pokonał bramkarza Chrobrego. Gospodarze mogli szybko doprowadzić do wyrównania. Jeden z zawodników ekipy z Głogowa uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale znakomitą paradą popisał się Kos. Tymczasem częstochowianie w 12. minucie podwyższyli prowadzenie. Znowu uderzał Niewulis, Janicki odbił futbolówkę, ale dobitka Adama Czerkasa znalazła drogę do bramki.

Chrobry złapał kontakt po pół godzinie gry. W naszym polu karnym Niewulis faulował przeciwnika i sędzia wskazał na „wapno”. Jedenastkę na gola zamienił Mateusz Machaj. Podrażnieni goście szybko chcieli się odgryźć. Najpierw bliski był Hubert Tomalski, który przestrzelił w dogodnej sytuacji. Ten sam zawodnik nie pomylił się w 37. minucie. Raków wyprowadził wzorowy kontratak. Z piłką pognał Piotr Malinowski podał do niepilnowanego Tomalskiego, a ten tym razem znalazł drogę do siatki. Do końca pierwszej połowy rezultat się nie zmienił.

Krótko po przerwie podopieczni Grzegorza Nicińskiego ponownie zdobyli kontaktowego gola. Tym razem faulował tuż przed polem karnym Petrasek, a bezpośrednio z rzutu wolnego Machaj pokonał Mateusza Kosa. W kolejnych fragmentach gry MZKS próbował doprowadzić do wyrównania. Jednak nasi obrońcy skutecznie strzegli dostępu do bramki. Raków z kolei skupił się na kontrach, co zaowocowało kilkoma sytuacjami do zdobycia czwartego gola. Swoje okazje mieli Krystian Wójcik czy Tomalski. Jednak wynik do ostatniego gwizdka sędziego już nie uległ zmianie.

Raków Częstochowa wygrał pierwszy raz od 6. sierpnia, kiedy w Niepołomicach okazał się lepszy od Puszczy. W kolejnym meczu czerwono-niebiescy zmierzą się przed własną publicznością z Drutex-Bytovią Bytów.

Chrobry Głogów – RKS Raków Częstochowa 2:3 (1:3)

Bramki:0:1 – Andrzej Niewulis 2.0:2 – Adam Czerkas 12.1:2 – Matusz Machaj 30. (k.)1:3 – Hubert Tomalski 37.2:3 – Mateusz Machaj 51.

Składy:

Chrobry: Janicki – Ilków-Gołąb, Stolc, Michalski, Danielak, B. Machaj (61. Napolov), Pawlik (62. Trytko), Mandrysz, Bach, M. Machaj, Kaczmarek (74. Szczepaniak).

RKS Raków: Kos – Niewulis, Petrasek, Góra, Łabojko, Figiel (87. Duriska), Mondek (72. Mesjasz), Tomalski, Malinowski, Wójcik, Czerkas(78. Piceluk).

Nice 1 Liga: wyniki kol. nr 9, aktualna tabela i statystyki rozgrywek