fbpx
czwartek, 17 czerwca 2021
14.1 C
Częstochowa

W tym turnieju liczy się przede wszystkim radość z gry i dobra zabawa

- REKLAMA -
- Reklama -

W niedzielę 21 stycznia w Blachowni został rozegrany pierwszy turniej z IX Cyklu Ogólnopolskich Turniejów Piłki Nożnej Halowej „Zima Orlik Cup 2018”, którego organizatorem jest Orlik Blachownia we współpracy z OSiR Blachownia.

Turniej odbywał się pod Patronatem Burmistrza i Rady Miejskiej w Blachowni.
Ceremonii otwarcia dokonali: Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska, członek Rady Miejskiej w Blachowni Pan Paweł Hreczański oraz prezes UKS Orlik Blachownia Pan Piotr Lankamer.

W turnieju wzięło udział osiem zespołów z rocznika 2009: Sportowa Częstochowa, Stradom Częstochowa, Ajaks Częstochowa, Skra Częstochowa, Sparta Lubliniec, GKS GieKSa Katowice, ESBANK RAP Radomsko oraz Orlik Blachownia – w sumie 64 zawodników.

Choć drużyny rywalizowały w turnieju o miejsca, to najbardziej liczyła się przede wszystkim dobra zabawa oraz gra i bramki, a także radość młodych zawodników. Zawodnicy w rozegranych spotkaniach uraczyli zgromadzoną licznie widownię sporymi emocjami i ładnymi golami.

Na koniec turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy, a dla pierwszych trzech zespołów gospodarze przygotowali także medale. Dekoracji dokonali Prezes Orlika Piotr Lankamer, Sekretarz Orlika Edyta Lisek oraz sponsor klubu Marcin Mandryk firma WOD-CHEM.

Wyniki turnieju:

Gr. A
1. Skra Częstochowa
2. Stradom Częstochowa
3. Ajaks Częstochowa
4. Sparta Lubliniec

Skra-Stradom 3:2
Ajaks-Sparta 2:0
Stradom-Ajaks 0:0
Sparta-Skra 0:7
Skra-Ajaks 6:1
Sparta-Stradom 1:1

Tabela:
1.Skra 9 16:3
2.Ajaks 4 3:6
3.Stradom 2 3:4
4.Sparta 1 1:10

Gr. B
1. Sportowa Częstochowa
2. Orlik Blachownia
3. ESBANK RAP Radomsko
4. GKS Gieksa Katowice

Sportowa-Orlik 1:2
RAP-Gieksa 3:1
Orlik-RAP 0:1
Gieksa-Sportowa 1:1
Sportowa-RAP 0:2
Gieksa-Orlik 3:1

Tabela:
1.RAP 9 6:1
2.GieKSa 4 5:5
3.Orlik 3 3:4
4.Sportowa 1 2:5

GRUPA SREBRNA

Stradom-Sportowa 3:1
Sparta-Orlik 2:1
Stradom-Orlik 0:1
Sparta-Sportowa 1:1
Wyniki z grup:
Sparta-Stradom 1:1
Sportowa-Orlik 1:2

Tabela:
1.Orlik 6 4:3
2.Sparta 5 4:3
3.Stradom 4 4:3
4.Sportowa 1 3:6

GRUPA ZŁOTA

Skra-GieKSa 3:0
Ajaks-RAP 1:2
Skra-RAP 1:1
Ajaks-GieKSa 0:2
Wyniki z grup:
Skra-Ajaks 6:1
RAP-Gieksa 3:1

Tabela:
1.Skra 7 10:2
2.RAP 7 6:3
3.GieKSa 3 3:6
4.Ajaks 0 2:10

Klasyfikacja końcowa:
1. Skra Częstochowa
2. ESBANK RAP Radomsko
3. GKS GieKSa Katowice
4. Ajaks Częstochowa
5. Orlik Blachownia
6. Sparta Lubliniec
7. Stradom Częstochowa
8. Sportowa Częstochowa

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Victoria Częstochowa i Stradom Częstochowa w turnieju finałowym U – 10 „Silesia Cup 2021”

We wtorek, 15 czerwca br. boisko sportowe we Wręczycy Wielkiej gościło pięć zespołów walczących w turnieju eliminacyjnym Podokręgu Częstochowa...
- Reklama -
- REKLAMA -