fbpx
poniedziałek, 1 marca 2021
14.1 C
Częstochowa

Mecz Rakowa z Odrą Opole przełożony.

- REKLAMA -
- Reklama -

Ze względu na złe warunki atmosferyczne Raków Częstochowa złożył wniosek do Polskiego Związku Piłki Nożnej o przełożenie meczu z Odrą Opole. PZPN odwołał zaplanowany na sobotę mecz.

Prognozy pogody, które mówiły o załamaniu pogody na przełomie piątku i soboty sprawdziły się. W tej chwili w Częstochowie pada deszcz ze śniegiem, a wieczorem przewidywane są ujemne temperatury powietrza. W sobotę nadal ma być mróz i opady. Takie warunki atmosferyczne wykluczają rozegranie spotkania w wyznaczonym terminie.

– Złożyliśmy wniosek ponieważ w naszej ocenie murawa nie będzie nadawała się do gry. Zmrożone boisko będzie niebezpieczne dla piłkarzy, znacznie wzrośnie ryzyko kontuzji. W takich warunkach nie ma możliwości rozegrania meczu. Jednocześnie chcemy poinformować, że taki stan rzeczy nie jest winą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – zarządcy obiektu, który dokładał wszelkich starań, aby płyta była przygotowana. Wpływ na wniosek o przełożenie spotkania z Odrą miały tylko i wyłącznie warunki atmosferyczne – komentuje menadżer klubu Piotr Przeniosło. – Sprawdzaliśmy czy istnieje możliwość zabezpieczenia murawy folią i otulinami rolniczymi, jednak nie było takiej możliwości. Przy obecnej pogodzie mecz mógłby się odbyć jedynie gdyby płyta boiska była podgrzewana – tłumaczy Piotr Przeniosło.

Spotkanie 22. kolejki Nice 1 Ligi z Odrą miało się odbyć w sobotę o godzinie 17.45. Zostanie rozegrane w innym terminie

Przeczytaj także

Skomentuj

- Reklama -

Ostatnie

Highlights – najciekawsze akcje meczu: Skra Częstochowa – Garbarnia Kraków | 27.02.2021

Highlights - najciekawsze akcje meczu: Skra Częstochowa - Garbarnia Kraków | 27.02.2021Źródło: YouTube / SKRA Częstochowa
- Reklama -
- REKLAMA -