W III lidze: Victoria wygrywa z LZS Leśnica [FOTO], Orzeł remisuje ze Skalnikiem

Nietypowo bo we wtorek piłkarze III ligi rozgrywali 20 serię spotkań. W Częstochowie Victoria odniosła pierwsze wiosenne zwycięstwo, natomiast w Psarach/Babienicy Orzeł podzielił się punktami ze Skalnikiem Gracze

Nietypowo bo we wtorek piłkarze III ligi rozgrywali 20 serię spotkań. W Częstochowie Victoria odniosła pierwsze wiosenne zwycięstwo, natomiast w Psarach/Babienicy Orzeł podzielił się punktami ze Skalnikiem GraczeCzęstochowska Victoria po raz pierwszy tej wiosny zainkasowała komplet punktów. Wygrana z LZS Leśnica nie przyszła łatwo. Można nawet pokusić się o określenie, że była to szczęśliwa wygrana. Ale tak to bywa jeśli chodzi o piłkarskie mecze. Niedawno Victoria grała z liderem tabeli Ruchem Zdzieszowice i grała naprawdę bardzo dobrze. Częstochowianie przegrali jednak tamten mecz. We wtorek początek meczu należał do gości. Wystarczyła jednak dokładna piłka do Kamila Sobali i ten sprytnym strzałem pokonał bramkarza gości. Była to 21 minuta meczu. Niedługo potem niezdecydowanie obrońców Leśnicy sprytną główką zamienił na drugiego gola Michał Minkina. Do przerwy 2:0 dla Victorii. W drugiej połowie goście od początku ruszyli do ataku i długimi momentami gra toczyła się na połowie Victorii. Szczęście pomogło gościom w 57 minucie kiedy to jeden z obrońców Victorii zagrał niecelnie. Piłkę przejęli goście i po strzale Wróbla i rykoszecie po drodze bramkarz Victorii musiał wyciągać piłkę z siatki. Goście uwierzyli, że jeszcze mogą zmienić rezultat tego meczu ruszyli do ataku jeszcze żwawiej. Pewnie jednak w bramce Victorii bronił Łukiewicz. W 86 minucie mogło być po meczu. Składną akcję Victorii powinien zamienić na gola Ścisłowski. Gola niestety nie było i do końca była duża porcja nerwowych zagrań już z jednej i z drugiej strony. Ostatni gwizdek sędziego oznaczał, że Victoria w końcu wiosną wygrała mecz.

Victoria Częstochowa – LZS Leśnica 2:1 (2:0) 21 min. 1:0 Kamil Sobala 29 min. 2:0 Michał Minkina 57 min. 2:1 Stanisław Wróbel

Victoria Częstochowa – Łukiewicz, Pasieka, Załucki, Zgrzebny, Piwiński, Kotas (80′ Bolechowski), Tomczyk, Minkina (68′ Nowak), Sobala, Świerczyński (23′ Ścisłowski), R.Stefański (78′ G.Sieradzki)

– Zobacz zdjęcia z meczu : Victoria Częstochowa – LZS Leśnica

Drugi z naszych zespołów w III lidze Orzeł Psary/Babienica po trzech kolejnych wiosennych zwycięstwach tym razem bezbramkowo zremisował ze Skalnikiem Gracze