fbpx
Wiadomości Regionalne Raków czeka na Miedź i kibiców

Raków czeka na Miedź i kibiców

-

W sobotę piłkarzy Rakowa czeka drugi z trzech meczy przed własną publicznością jakie przyjdzie rozegrać częstochowianom w przeciągu tygodnia. Po środowym zwycięstwie wszyscy mają nadzieję na podtrzymanie dobrej passy. W klubie liczą również na liczne przybycie kibiców, zwłaszcza tych najmłodszych dla których znów przygotowano moc atrakcji.W sobotę do Częstochowy przyjedzie Miedź Legnica. Drużyna zajmująca 14 miejsce w tabeli i podobnie jak Raków nie mogąca jeszcze być pewna spokojnego utrzymania w II lidze. Będzie to więc dla częstochowian kolejne spotkanie z bezpośrednim rywalem w walce o ligowy byt. Zwycięstwo nad Polonią poprawiło wyraźnie humory zawodnikom, a fakt, że już po 50 minutach środowego meczu rakowiacy prowadzili 3-0 sprawił, że trener Brzęczek mógł dać odpocząć kilku podstawowym zawodnikom i tak po kilkunastu minutach drugiej połowy z boiska zeszli Lenartowski, Gajos oraz Nabiałek. Do drużyny wraca także pauzujący ostatnio za żółte kartki kapitan zespołu Dawid Jankowski.
Miedź w ostatniej kolejce przegrała na własnym boisku 1-3 z walczącym o awans Górnikiem Polkowice, ale warto podkreślić, że przy stanie 1-1 od 35 minuty musiała grać w „10” po czerwonej kartce Patryka Spaczyńskiego. Pod Jasną Górę drużyna prowadzona przez Janusza Kudybę przyjedzie więc żądna punktów i rewanżu za jesienny pojedynek w Legnicy kiedy to Raków zwyciężył po golu Dawida Jankowskiego.
Kibice „czerwono-niebieskich” liczą na kolejny dobry mecz, a działacze liczą na… kibiców. Mając na uwadze poprawę frekwencji na stadionie i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów działacze wraz ze stowarzyszeniem kibiców „Wieczny Raków” na każdym meczu przy Limanowskiego organizują przy współpracy z CTR Kangurek plac zabaw dla najmłodszych. Tak było w środę na meczu z Polonią Słubice i tak będzie również w trakcie sobotniego spotkania z Miedzią. Na dzieciaków czekać więc będą gry, zabawy, malowanie twarzy, żywa maskotka, a w sobotę także dmuchany zamek. Wszystko to pod okiem profesjonalnych opiekunów. By zachęcić do przychodzenia na stadion Rakowa całymi rodzinami już od dłuższego czasu zarówno dzieci do lat 12 jak i wszystkie panie mają wstęp wolny. Zachęcamy więc do częstych odwiedzin stadionu całe rodziny.
Raków Częstochowa – Miedź Legnica, sobota 24 kwietnia, godzina 16:00.


Może Cię zainteresować:


Skomentuj :
×