Raków – Miedź 2-0 [Relacja]

Dobra pierwsza połowa i waleczność w drugiej odsłonie spotkania pozwoliły piłkarzom Rakowa odnieść drugie wiosenne zwycięstwo. Po golach Macieja Gajosa i Artura Lenartowskiego częstochowianie pokonali 2-0 Miedź Legnica.

Dobra pierwsza połowa i waleczność w drugiej odsłonie spotkania pozwoliły piłkarzom Rakowa odnieść drugie wiosenne zwycięstwo. Po golach Macieja Gajosa i Artura Lenartowskiego częstochowianie pokonali 2-0 Miedź Legnica.Sobotni mecz miał spore znaczenie dla obu drużyn, zdobycie kompletu punktów w znacznym stopniu mogło przybliżyć jeden z zespołów do utrzymania w lidze. Młodzi częstochowianie podbudowani zwycięstwem nad Polonią Słubice rozpoczęli mecz ze sporym animuszem. Raz po raz gościli pod bramką serbskiego bramkarza Miedzi Mirko Stamenkovića stwarzając sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, z których przed przerwą zdołali wykorzystać tylko jedną. W 29 minucie przed polem karnym piłkę otrzymał Maciej Gajos i pięknym strzałem w „okienko” bramki gości dał powód do radości blisko dwóm tysiącom kibiców zgromadzonych na stadionie przy ul. Limanowskiego. Dla 19-letniego pomocnika był to debiutancki gol w seniorskiej drużynie Rakowa. Po przerwie to jednak Miedź przejęła inicjatywę. Podopieczni Jerzego Brzęczka przyjmowali gości na własnej połowie, próbując groźnie kontrować. Jedna z takich akcji, już w doliczonym czasie gry przyniosła powodzenie. Podanie innego nastolatka, Łukasza Kmiecia na bramkę pieczętującą zwycięstwo zamienił Artur Lenartowski. Zanim do tego doszło, swoje okazje miała „miedzianka”. Najgroźniejszą zmarnował Kamil Zieliński, który trafił w poprzeczkę. Dwukrotnie groźnie strzelał Marcin Orłowski, ale piłka albo mijała bramkę Michała Brusia, albo nasz bramkarz stawał na wysokości zadania. W 83 minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał pomocnik Miedzi Patryk Musiałowski.

W zależności od tego jakim wynikiem zakończy się niedzielny pojedynek Elany Toruń z Bałtykiem Gdynia Raków z 32 punktami na koncie awansuje na 10 miejsce w tabeli (kosztem Bałtyku) lub pozostanie na 11 miejscu. Miedź plasuje się na pozycji 14 z dorobkiem 25 „oczek”.

Raków Częstochowa – Miedź Legnica 2:0 (1:0) Gajos 30, Lenartowski 90 Raków: Bruś – Mastalerz, Hyra, Pluta, P. Kowalczyk (80 Krzysztoporski) – Nocuń (46 Witczyk), Ogłaza, Lenartowski, Gajos (86 Świerk) – Zachara – Nabiałek (62 Kmieć) Miedź: Stamenkowić – Żółtowski, Bakrač , Kucharzak, Gawlik – Ogórek (69 Łysak), Kłak (89 Cisse), Zieliński (81 Czuryło), Musiałowski – Orłowski, Ochota Żółte kartki: Mastalerz, Pluta – Kłak, Musiałowski Czerwona kartka: Musiałowski 83 (druga żółta) Widzów: ok. 1500