fbpx
Wiadomości Regionalne Raków z Lechią o spokój

Raków z Lechią o spokój

-

Bardzo ważny mecz czeka w środę piłkarzy Rakowa. Do Częstochowy przyjedzie Lechia Zielona Góra, drużyna będąca bezpośrednio zagrożona spadkiem, a jednocześnie jedna z drużyn przed którymi podopieczni Jerzego Brzęczka uciekają w tabeli.Zaległe spotkanie z Lechią (pierwotnie planowane na 13 marca) będzie dla obu drużyn miało niebagatelny wpływ na sytuację w tabeli i atmosferę w drużynie na kilka następnych dni. Raków (10 w lidze) ma aktualnie 15 punktów przewagi nad drużyną z Zielonej Góry – trzeciej od końca w lidze (16 miejsce). Zwycięstwo „czerwono-niebieskich” pozwoli powiększyć przewagę nad strefą spadkową i w zasadzie może zapewnić spokój w ligowej walce o punkty, bez obawy o spadek. Zwycięstwo Lechii pozwoli jej utrzymać się „nad kreską” i jednocześnie sprawić, że częstochowianie będą musieli nerwowo spoglądać na wyniki klubów z dołu tabeli. Remis nie zadowoli, żadnej ze stron, chociaż to nasi piłkarze byliby pewnie z niego bardziej zadowoleni.

Lechia fatalnie rozpoczęła rozgrywki w tym sezonie. Pierwszy punkt wywalczyła dopiero w 9 kolejce i wydawało się, że nic nie uchroni graczy trenowanych przez znanego z boisk ekstraklasy Macieja Murawskiego przed degradacją. Jednak od 9 kolejki i wyjazdowego remisu z Zagłebiem Sosnowiec drużyna się przełamała i powoli zaczęła gromadzić punkty. W ostatniej kolejce w meczu „o sześć punktów” pokonała we Wrocławiu Ślęzę aż 3-0 i po raz pierwszy wydostała się w tym sezonie ze strefy spadkowej. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest Rafał Duchnowski, który trafiał do bramki rywali 5 razy. Do Częstochowy goście przyjadą bez swojego kapitana, obrońcy Pawła Wojtysiaka, który sukces we Wrocławiu okupił złamaną ręką.

W drużynie Rakowa pod znakiem zapytania stoi występ Pawła Kowalczyka, któremu w meczu z Miedzią odnowiła się kontuzja złamanych żeber. Największy niepokój wśród kibiców wzbudza jednak obawa czy młoda częstochowska drużyna wytrzyma fizycznie trudy trzeciego w ciągu 7 dni spotkania. Co prawda wszyscy grają w tej rundzie systemem środa-sobota jednak dla naszych niedoświadczonych graczy, którzy jeszcze niedawno grali przede wszystkim w rozgrywkach juniorskich będzie to z pewnością wyjątkowo trudne wyzwanie. Jeżeli jednak uda się trenerowi i piłkarzom poradzić sobie ze zmęczeniem to o formę czysto piłkarską możemy być spokojni bo ta ostatnio wyraźnie zwyżkuje.

Początek środowego spotkania na które serdecznie zapraszamy o godzinie 17.

Raków Częstochowa – Lechia Zielona Góra
Środa, 28 kwietnia, godzina 17:00
MSP Raków, ul. Limanowskiego 83

Zestaw par zaległej 21 kolejki i tabela II ligi grupy zachodniej

Skomentuj :
×