Lider niestraszny dla Rakowa!

Sporą niespodziankę sprawili w dniu dzisiejszym piłkarze Rakowa. Na boisku lidera ligi, Ruchu Radzionków wywalczyli remis 1-1! A przecież porównując przed meczem potencjał kadrowy obu drużyn oraz sytuację w tabeli trudno było o optymizm.

Sporą niespodziankę sprawili w dniu dzisiejszym piłkarze Rakowa. Na boisku lidera ligi, Ruchu Radzionków wywalczyli remis 1-1! A przecież porównując przed meczem potencjał kadrowy obu drużyn oraz sytuację w tabeli trudno było o optymizm.A mogło być jeszcze lepiej. Gospodarze dopiero na 8 minut przed końcem zdołali doprowadzić do wyrównania. W pierwszej połowie częstochowianie stawiali silny opór Ruchowi, chociaż to właśnie Radzionkowianie przeważali. Wszystko zmieniło się w 30 minucie spotkania gdy Marcin Dziewulski otrzymał drugą żółtą kartkę i Raków grał z przewagą jednego zawodnika. Aż do 75 minuty nie potrafił tego wykorzystać. Wtedy jednak pięknym strzałem popisał się Artur Lenartowski i zapowiadało się na sensację. Cidry to jednak zespół doświadczony, nawet grając w „10” potrafili zmobilizować się na tyle by doprowadzić do remisu. Podanie Adriana Mielca wykorzystał były napastnik Górnika Zabrze Dawid Jarka. W 89 minucie czerwoną kartkę ujrzał tym razem zawodnik gości – Łukasz Kmieć, siły się wyrównały, ale wynik nie uległ już zmianie.

W meczu 28. kolejki II ligi zachodniej Ruch Radzionków zremisował z Rakowem Częstochowa 1:1 (0:0) RAPORT MECZOWY:

Radzionków, 01 maj 2010, godz. 17:00

RUCH Radzionków – RAKÓW Częstochowa 1:1 (0:0)

0:1 Lenartowski (75’), 1:1 Jarka (81’ – głową)

SĘDZIOWAŁ: Tomasz Kwiatkowski (Mazowiecki ZPN). WIDZÓW: 1000.

ŻÓŁTE KARTKI: Dziewulski, Kompała, Matus – Kmieć. CZERWONE KARTKI: Dziewulski (31, za drugą żółtą), Kmieć (88’, za drugą żółtą)

RUCH Radzionków : Kiełpin – Farkas, Rzepka (78’ Matus), Wiśniewski, Domański, Dziewulski, Kompała, Gierczak, Foszmańczyk, Giełza (46’ Mielec), Giel (69’ Jarka)

RAKÓW : Szramowiat – Mastalerz, Pluta, Hyra, P. Kowalczyk, Gajos (46 Nocuń), Ogłaza, Kmieć, Lenartowski, Świerk (68’ Witczyk), Nabiałek (56’ Zachara).

01 min. – Mecz dopiero co się zaczął, a Raków już stworzył zagrożenie pod bramką „cidrów”. Pierwszy rzut rożny w tym meczu dla Rakowa

07 min. – Tym razem dobra akcja gospodarzy prawą stroną boiska. Obrońcy Rakowa wybijają skutecznie piłkę do środka boiska po rzucie rożnym dla Ruchu

15 min. – Pierwszy żółty kartonik w tym meczu. Upomniany przez sędziego Dziewulski z Ruchu

22 min. – Dobra akcja Ruchu i udana interwencja Szramowiata

23 min. – bardzo silny strzał Mastalerza z rzutu wolnego z ok. 25 m, Kojdecki broni efektownie

31 min. – druga żółta kartka dla Dziewulskiego i w konsekwencji czerwona kartka. Ruch gra w „10”

45 min. – Kmieć przerywa kontratak gospodarzy i w konsekwencji dostaje „żółty kartonik”

64 min. – Ruch mimo, że gra w „10” cały czas szuka swojej szansy. Próbują raz z lewej raz z prawej strony atakować bramkę Rakowa

75 min. – kontra Rakowa, ładnie w polu karnym zachował się Nocuń. Dograł dokładnie do Lenartowskiego, a ten ładnym strzałem lewą nogą nie dał szans bramkarzowi Ruchu.

81 min. – Ruch przycisnął. Zamieszanie pod bramką Rakowa. Piłkę na głowę dostaje Jarka i z 2-ch metrów pokonuje Szramowiata.

87 min. – słupek po strzale Jarki ratuje Raków przed utratą gola

88 min. – Druga żółta kartka dla Kmiecia. Czerwony kartonik dla tego zawodnika powoduje, że końcówka meczu to „10” na „10”.